SERIÁLY.kinema.SK

Tento rok sa s pilotnými epizódami roztrhlo vrece. Ich kvalita sa dá pri najlepšom pripodobniť sínusoide- niektoré sú lepšie a iné zasa horšie. Sitcom Better With You, ktorý je nováčikom komediálnej stredy ABC, sa pohybuje niekde medzi tým, no nebezpečne sa pozerá na dno spomínanej sínusoidy.

Dej sa sústredí na tri páry tvoriace jednu rodinu. Najstaršou dvojicou, ktorá zdieľa spoločný život už 35 rokov sú Vicky (Debra Jo Rupp) a Joel (Kurt Fuller), rodičia dvoch dcér. Láska je pre nich už v podobe nekonfliktného spolunažívania a staraním sa o potomkov. Staršia dcéra, Maddie (Jennifer Finnigan) sa rozhodla učiniť hodnotné životné rozhodnutie a nemá v pláne vydať sa za svojho dlhoročného priateľa Bena (Josh Cooke). Aj po siedmich rokoch, čo sú spolu, sa každé ráno tešia z toho, že sú rozhodnutí zostať spolu bez toho, že by im to prikazoval nejaký papier. Trojicu zatvára mladšia dcéra Mia (Joanna Garcia, známa zo seriálu Privileged). Pred necelými ôsmymi týždňami spoznala popleteného Caseyho (Jake Lacy) a ten ju, aby reč nestála, požiada hneď v pilotnej epizóde o ruku.

To, ako sa s tým vysporiadajú rodičia, o staršej sestre ani nehovoriac, sa už dozviete pri sledovaní. Dovolím si však poznamenať, že sa dočkáte menšieho prekvapenia, ktoré dodá celému deju zmysel. Námet je klasickým príkladom toho, čo môže priniesť život. Keď sa hocikto z nás poriadne poobzerá, všimne si, že láska medzi dvoma ľuďmi sa časom a okolnosťami mení. Tí starší si už nemajú toho až tak veľmi čo povedať, pokiaľ sa to netýka udalostí, čo prežili, keď spolu neboli alebo diskusií o problémoch ratolestí. Tí v „strednom štádiu“ majú ešte stále množstvo tém a hlavne, plánujú si budúcnosť. No a na začiatku je to o spoznávaní sa. Najmladší pár však to spoznávanie urýchľuje, ba až preskakuje.

Better With You neponúkol žánru nič nové, ani prevratné. Stále mám utkvelý pocit, že niečo takéto tu už bolo. Asi je to tým, že námet ako taký vidím všade naokolo a nepríde mi až taký zábavný. Možno práve v tom to je- vtipy v tomto titule nemajú absolútne žiadnu šťavu. Casey je chudák taký hlúpy v niektorých momentoch, až mi ho bolo ľúto a neprišiel mi vôbec zábavný. Silný vzťah medzi sestrami je síce milý, ale tiež na ňom nevidím nič, z čoho by sa mi otriasala bránica. A chúdence rodičia majú potenciál, ale mladému divákovi by sa asi nepáčili, tak ich čas na scéne je menší, než malý.

Nedá sa mi nespojiť tento seriál s jeho úspešnejším kolegom Modern Family, ktorý vniesol do žánru rodinných sitcomov svieži vietor. Z otrepanej témy rodinného života spravil novú vec- postavy komentujú dej, historky vidíte v čiastočných flashbackoch a rodina má naozaj súčasný postoj vzhľadom na párik gayov, ktorý je jej súčasťou. Toto všetko chýba Better With You. Znovu- oživený žáner rodinnej komédie dostal týmto seriálom klinec do rakvy. Silený humor, nezaujímavé postavy, chlap blbý ako Joey z Priateľov a sestry, ktoré z dlhej chvíle dávate v hlave dokopy.

Z tejto pilotnej časti mám naozaj zmiešané pocity. Celých dvadsať minút mi prišlo ako obrovský skok späť v seriálovom svete, v ktorom už toto dávno nestačí. Neprekvapilo by ma však, ak by do seriálu tresli nejakú slávnu osobnosť a nakopli ho aspoň týmto spôsobom. Pre mňa veľké sklamanie. Hodnotím na: 4/10.Napíšte svoj názor