SERIÁLY.kinema.SK

Amerika má talent

Extra, Reality september 15., 2010

Blog Seriály.KINEMA.sk sa pravidelne zaoberá seriálmi z americkej produkcie. V týchto dňoch však v Amerike vrcholí America´s Got Talent a túto udalosť sme nechceli obísť ani my. Už dnes večer odvysielala americká televízia NBC veľké finále. Najobľúbenejšiu reality show na celom svete však môžeme sledovať aj u nás na Slovensku či v Česku. Televízia JOJ a Prima totiž adoptovali formát Got Talent pod názvom Česko Slovensko má talent a my pri tejto príležitosti môžeme porovnávať.

Môj subjektívny názor hovorí, že hanbiť sa určite nemusíme, naše česko-slovenské talenty v konkurencii s tými americkými by nevyhoreli, ale skôr naopak – strčili by ich do vrecka.

V americkej verzii pozostáva finále z TOP 4, do ktorého si diváci zvolili:

Prince Poppycock sa predstavil divákom v rôznych historických kostýmoch a ponúkol im prespievané árie a opery v jeho podaní. Diváci si ho až na natoľko obľúbili, že sa dostal do najlepšej štvorky. Priznám sa, do semifinálových kôl určite patrí, nespochybňujem jeho talent, ale do finálovej štvorky? No posúďte sami…

Jackie Evancho šokovala celý svet (v dobrom slova zmysle) svojím spevom. Jej hlas akoby nepatril jej, ale dospelej žene, ktorá spieva niekde v zákulisí. Aj pri jej vystúpení sa stretávame s operou, ktorá je odspievaná na profesionálnej úrovni.

Fighting Gravity ponúkli veľmi zaujímavé a fascinujúce vystúpenie, ktoré charakterizujú tri slová: čierna, biela, akrobacia. Show, ktorú predviedli zrejme poznáte, pretože práve ich video obletelo celý svet. (náš tajný tip na víťaza)

http://www.youtube.com/watch?v=CW2XWcW6PbA

Michael Grimm si divákov získal veľmi pekným spevom. Spev zrejme na Američanov zaberá najviac. Michael talent určite má, TOP4 však mohla byť žánrovo pestrejšia.

Aký je váš názor? Kto vyhrá America´s Got talent? Aj podľa vás by Slovensko a Česko (z tých talentov, ktoré sme mohli vidieť) už vedelo konkurovať minimálne tejto TOP4?

Na záver mám ešte pre fanúšikov Got talentu zaujímavú informáciu. Britská akadémia filmových a televíznych umení BAFTA udelila špeciálne ocenenie za „prínos k zábavnému priemyslu a objavovaniu nových talentov“ tvorcovi zábavných formátov a porotcovi Simonovi Cowellovi. Ten na ceremoniáli BAFTA predstavil svoj obrovský projekt – globálnu verziu Got Talent, v ktorej majú súťažiť víťazi šou z jednotlivých štátov a bude bez porotcov. Na globálnu verziu Got Talent upozorňujú aj Jojka s Primou a už teraz sa môžeme tešiť ako sa československý talent pobije s konkurenciou z iných štátov.

Bonusové video – špeciálne Simon Cowell pre Slovensko a Česko :)

Článok by LC.Komentáre

 1. JakubAsgard | september 16., 2010 o 00:17 |

  No z těch 4 jsou u mě dobří jen Poppycock a Fighting Gravity. Jsou zajímaví a něčím noví. Zpěváky obecně nemám rád v této show (nechápu, proč se neukážou v talentu nebo pěveckých soutěžích, ale sem jdou). A i když Jackie je hodně dobrá, CD už měla a evidentně se neprosadila, takže asi tak…
  Držím palce Graviťákům, jsou výborní! :-)

 2. JakubAsgard | september 16., 2010 o 00:18 |

  Chybka, myslel jsem ať zpěváci jdou do Idolu… :-D

 3. Michal | september 16., 2010 o 00:39 |

  Suhlasim mne sa tiez paci len FIGTING GRAVITY

 4. majo | september 16., 2010 o 01:13 |

  ta jackie uz mala cd? to som o tom nevedel.

 5. JakubAsgard | september 16., 2010 o 11:40 |

  http://en.wikipedia.org/wiki/Jackie_Evancho

  Zajimavy, že píšou, že jakmile se ukázala v Talentu, tak CD stáhli… :-D

 6. Dragon | september 16., 2010 o 16:49 |

  Tiež sa pripájam, že najlepší sú Graviťáci :) a tiež súhlasím, že talenty v Česko Slovensko má talent by bez problémov bavili aj amerických divákov.

Napíšte svoj názor