SERIÁLY.kinema.SK

Haplin alebo Happy Town, malé fiktívne mestečko v americkom štáte Minnesota, sa na prvý pohľad javí ako dokonalé miesto pre život. Všetko v ňom vyzerá dokonale – pekné ulice s milými obchodíkmi, spokojní ľudia a krásna príroda okolo. Ešte aj vôňa v meste je dokonalá – vďaka pekárni Our Daily, ktorá zamestnáva 12% obyvateľov.

Po piatich rokov kľudu, keď v meste nedošlo k žiadnemu väčšiemu a závažnejšiemu zločinu, sa však na zamrznutom rybníku nájde mŕtve telo miestneho úchyla a nie je prekvapením, že polícia sa to snaží „držať pod pokličkou“.

Haplin totiž len ako milé mestečko vyzerá – v skutočnosti má temnú a pomerne desivú minulosť. Pred 12-timi rokmi začali záhadné únosy, ktorých obete sa nikdy nenašli. Zmiznutia boli natoľko záhadné, že únoscu prezývali „Magic Man“ („Čarovný muž“). Hoci o sebe od posledného únosu, keď uniesol 8-ročnú dcérku najvplyvnejšieho muža v meste, nedal vedieť, v Hapline stále vládne akási napätá atmosféra.

V pilote sa predstavuje celá plejáda najrôznejších postáv a dalo by sa povedať, že väčšina z nich má nejaké temné tajomstvo, chová sa nadmieru podivne alebo z nich proste nemáte dobrý pocit. Henley Boone (Lauren German) prichádza do Haplinu bývať po smrti svojej matky, ktorá v tomto mestečku vyrastala a ubytuje sa v penzióne pani Meadowovej, kde je hneď pri prvej prehliadke upozornené na zakázané tretie poschodie; policajný šerif sa začne chovať ako pomätený a bľaboce nezmysly; Merritt Grieves (Sam Neill), jediný mužský obyvateľ penziónu, sa chová maximálne záhadne; Georgia Bravin (Sarah Gadon) a Andrew Haplin (Ben Schnetzer), deti zo znepriatelených rodín prežívajú lásku v štýle Romea a Júlie a zdá sa, že jediní „normálni“ protagonisti sú rodinka Conroyových – otec policajt Tommy (Geoff Stults), mamka Rachel (Amy Acker) a ich dcérka.

Seriál má zaujímavý námet, odohráva sa v zaujímavom prostredí, ale aj tak sa mi zdá, že je v ňom až príliš veľa klišé. A na také malé mesto je v ňom až príliš veľa záhad, aj keď vhodnejšie by bolo povedať, že tá záhada je príliš veľká a komplikovaná, pretože predpokladám, že všetko je so všetkým prepojené. Moje hodnotenie po pozretí pilotu: 6/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | september 20., 2010 o 20:41 |

    tak som si pozrela pilot a je dost nudne, tazkopadne, suhlasim s recenziou

Napíšte svoj názor