SERIÁLY.kinema.SK

Keďže sa Breaking Bad dnes vracia na obrazovky americkej káblovej televízie AMC s premiérou svojej 3. série, nadišiel čas aby som vás zoznámil s touto 2 cenami Emmy a 2 cenami Satellite Award ovenčenou drámou, ktorá získala ocenenie ale aj od Asociácie televíznych kritikov (Television Critics Association) a Spolku amerických scenáristov (Writers Guild of America). Ani nechápem, prečo som o nej ešte vôbec nepísal.

Hlavnou postavou seriálu je stredoškolský učiteľ chémie, ktorého stvárňuje Bryan Cranston (Fallen, Malcolm in the Middle). Má množstvo rodinných problémov a keď zistí, že má rakovinu, zrúti sa a vydá sa na zlé cesty. Aby zabezpečil svoju rodinu do budúcna, začne vyrábať a predávať drogy spolu so svojim bývalým študentom, ktorého stelesňuje Aaron Paul, ktorého ste mohli vidieť hosťovať v nejednom známom seriáli. Len z tých novších sa objavil v CSI, CSI: Miami, ER, Veronica Mars, Joan of Arcadia, Criminal Minds, Sleeper Cell, Bones či v Ghost Whisperer.

Len pre informáciu, 1. séria seriálu má kvôli štrajku scenáristov iba 7 častí, 2. však už 13 ako bude mať aj aktuálna 3. séria. Osobne som videl iba pilot (aj to až cez uplynulé leto), ale stačil na to, aby som posúdil, že Breaking Bad je kvalitná dráma ako aj Mad Men, druhý kritikmi obľúbený seriál stanice AMC. More času však ani ja, bohužiaľ, nemám, a preto ani jeden z nich nesledujem.

Ak seriál ešte nepoznáte, dajte mu šancu a tí, ktorí ho sledujete, tešte sa na jeho 3. sériu, lebo vás čaká nasledovné:

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor