SERIÁLY.kinema.SK

Misfits

Recenzia február 19., 2010

Keď prišli jarné prázdniny, tak som hľadala nejaký seriál, ktorým by som si mohla krátiť čas. Narazila som na Misfits, seriál britskej televízie E4, ktorá vysiela aj veľmi obľúbený teenagerský seriál Skins.

O čo v seriáli vlastne ide? Partia mladých delikventov, ktorým súd prisúdil niekoľko stoviek hodín verejnoprospešných prác sa stretáva v komunitnom centre. Čo sa týka charakterov postáv, tak je tu celkom slušná plejáda – antisociálny Simon (Iwan Rheon), skutočný idiot Nathan (Robert Seehan), bývalá atletická hviezda Curtis (Nathan Stewart-Jarrett), dievča pomerne ľahkých mravov Alishia (Antonia Thomes) a drzá Kelly (Lauren Socha).

Prvý deň ich služby verejnosti, keď pod dozorom vedúceho natierajú lavičky v parku, príde zrazu veľká búrka a po zasiahnutí bleskom sa všetci cítia dosť divne a postupne zisťujú, že majú zvláštne schopnosti. Nebudem zachádzať do podrobností, aby som vás nepripravila o prekvapenie, pretože niektoré z týchto schopností sú ozaj nezvyčajné.

Niekomu by tento seriál mohol pripomínať veľmi úspešný americký seriál Heroes.  Súhlasím, spočiatku som si to tiež myslela a bola som zvedavá, či bude lepší alebo horší. Po zhliadnutí celej prvej série musím skonštatovať, že sa mi Misfits páči oveľa viac ako Heroes, a to z jedného prostého dôvodu. Hrdinovia tu nezachraňujú svet, čo sa podľa mňa stáva už cliché, ale zachraňujú samých seba – či už pred sebou samými alebo pred inými ľuďmi, ktorých poznačila búrka rovnako ako ich. Klobúk dolu pred zvláštnymi schopnosťami, ktoré scenáristi vymysleli, pretože sú vskutku nevšedné a vôbec nie sú „superhrdinovského“ charakteru.

Ďalším plusom je pre mňa neprirodzene krátka séria, ktorá má len 6 častí. Najprv som bola sklamaná, pretože do seriálu som sa okamžite zamilovala a nevedela som sa ho nabažiť, ale potom som si uvedomila, že takto je to lepšie – dej má rýchly spád a neostáva v ňom miesto pre nepodstatné dejové línie, čím je seriál stále rovnako zaujímavý. Možno to niekomu nepríde podstatné, ale seriál má neskutočne zaujímavú a chytľavú zvučku. A celkovo hudba použitá v seriáli je skvelá – Blur, Joy Division, Florence + The Machine, Klaxons, The Horrors, The xx a mnoho ďalších úžasných interpretov, na ktorých si už nespomínam.

Ak by som to mala všetko zhodnotiť, tak seriál ma nadchol už od prvej epizódy. Kvôli skvelým dialógom, zaujímavým postavám, zápletke, hudbe a vtipným akcentom niektorých hlavných postáv.  Finále bolo strhujúce, dramatické, zaujímavé, ale aj vtipné. A ja sa nemôžem dočkať pokračovania!

Moje hodnotenie 1. série: 9,5/10

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. MartinDeBill | február 19., 2010 o 16:01 |

  Ďalší seriálový skvost „mládežníckej“ televíznej stanice E4! Musím skonštatovať, že je to jeden z najlepších seriálových počinov tejto televízie .. samozrejme až po SKINS, ktorí je proste .. WUAAAAA!! :-)

 2. palinko | február 19., 2010 o 19:45 |

  vrelo odporucam, tento serial je uplna supa

 3. Michal | február 19., 2010 o 20:45 |

  dnes som stiahol vsetky casti tak som zvedavy ,a mam aj vsetky serie Skins aj 4.ale tiez som sa ktomu este nedostal:-D

 4. Arax | február 19., 2010 o 21:41 |

  Rozhodne to stojí za pozretie, E4 opäť nesklamala :)

 5. Janula | február 28., 2010 o 23:17 |

  dala som na odporucania, pozrela som si to a je to vyborny serial

 6. PEZ | august 12., 2010 o 12:58 |

  No neveril som ale uveril som. Zatial som videl len prvu cast ale ta bola fakt perfektna. NAOZAJ odporucam!

 7. Bius | apríl 14., 2011 o 18:16 |

  Naozaj :) toto je najlepši serial aky som kedy videla . Nathan ma toho odohrate uz vela a je to vidno ale musite uznat ze pre Alishu&Simona je to prvy film a ide im to vyborne :) Naozaj pozriet povinne <3

Napíšte svoj názor