SERIÁLY.kinema.SK

Vianoce sú už za dverami, túto nedeľu sa zapaľuje na adventných vencoch posledná štvrtá sviečka. Keďže cez najväčší sviatok v roku sa prerušuje tradičná programová štruktúra televízií, prechádzajú tuzemské i zahraničné stanice na k Vianociam patriace programy, hlavne rodinné filmy a rozprávky, my – seriáloví fanúšikovia – ostávame bez čerstvých dielov našich obľúbených seriálov.

Pre mňa osobne to však neznamená koniec sveta, totiž Vianoce sú hlavne o rodine a pokoji, čo však po niekoľkých dňoch môže prejsť do nudy. Ale je tu ešte možnosť dobehnúť odložené seriály poprípade vybrať si z ponuky slovenských a českých televízií, ktoré ponúknu cez Vianoce aj nejaké zaujímavé tituly. Rozhodol som sa, že vám s tým pomôžem a urobím výcuc toho najlepšieho, čo nám naše televízie na Štedrý deň a na 1. a 2. sviatok vianočný naservírujú. Pozrime sa, na čo sa môžeme tešiť 24. decembra.

Deň sa začne veselo, totiž Markíza o 06:20 odvysiela animovaný film Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas (Bláznivé Vianoce: Zajac Bugs a ufrflaný káčer), ktorý poteší hlavne fanúšikov postavičiek Looney Tunes. Ak by ste si v tom čase pozreli radšej niečo iné, JOJka o 06:45 uvedie film Stepmom (Druhá alebo prvá), príbeh o Jackie (Susan Sarandon), ktorá pomáha priateľke svojho exmanžela (Julia Roberts) zaujať miesto matky svojich dvoch detí. Ten však bude vysielať aj AXN, a to o 21:00 pod názvom Druhá nebo první. Juliu Roberts si budete môcť na Štedrý deň vychutnať ešte v niekoľkých filmoch, napríklad v romantickej komédii My Best Friend´s Wedding (Svatba mého nejlepšího přítele) o 13:25 na TV Nova a v tiež romantickom filme Notting Hill po boku Hugha Granta o 19:00 na TV Prima.

Teraz sa ale vráťme ešte späť k predpoludniu. O 07:35 (ale aj o 18:30) HBO zaistí rodinnú zábavu s komédiou Alvin and the Chipmunks (Alvin a Chipmunkové), v ktorej účinkuje aj zopár seriálových hercov ako Jason Lee (My Name Is Earl), Cameron Richardson (Harper´s Island) či Jane Lynch (Glee). Stanica o 09:05 nadviaže na to vydarenou vianočnou komédiou Fred Claus (Santa má bráchu). Ak už máte dosť vianočnej trilógie Santa Claus, toto si určite nenechajte ujsť. Scott Calvin (Tim Allen) však zaujme miesto predošlého Santa Clausa aj tohto roku, a to o 17:15 na Prime. Ak by vás Fred Claus predsa len nezaujal, prepnite na Primu, kde sa o 09:50 vďaka filmovej klasiky Miracle on 34th Street (Zázrak v New Yorku) dozviete, čo sa môže stať ak sa Santa dostane za mreže kvôli konkurencii.

Pred obedom o 11:40 si nezabudnite pozrieť na Nove vianočný špeciál filmovej série Shrek – Shrek the Halls (Shrekoleda). Tohto roku vďaka stanici NBC dostala vianočný špeciál aj filmová séria Madagascar s názvom Merry Medagascar (Šťastný a veselý Madagaskar), ktorý vám zaželajú televízie Markíza (o 16:15) a Nova (o 17:50), len niekoľko týždňov po americkej premiére. Televízia JOJ uvedie  presne na obed film Speed (Nebezpečná rýchlosť) pre tých, čo Vianoce majú radi akčnejšie.Štedré poobedie začne o 13:05 dobrodružným filmom Arthur and the Minimoys (Arthur a Minimoyovia) na Markíze, ktorý však o 20:40 budete môcť pozrieť aj na stanici Film+ pod názvom Arthur a Minimojové. HBO v tom čase (o 13:40) odvysiela napínavý thriller 21 (Oko bere), o študentovi matematiky, ktorý so svojimi spolužiakmi rád hazarduje v Las Vegas. Film z podobného prostredia s názvom The Cooler (Smolař) uvidíte aj na Film+ o 22:25. O 15:15 si budete musieť vybrať Medzi Primou a jej sestrou COOL, prvá totiž uvedie animovaný film The Polar Express (Polární expres), nakrútený špeciálnou technikou motion picture, druhá zas komédiu Keeping the Faith (Rabín, kněz a blondýna) s Benom Stillerom a Jennou Elfman, ktorú po novom môžete poznať zo sitcomu Accidentally on Purpose. Vo filme si zahral aj Ron Rifkin (Alias, Brothers & Sisters).

Bena Stillera uvidíte v tento deň aj v dobrodružnej komédii Night at the Museum (Noc v múzeu) o 19:05 na HBO2. Vianoce nemôžu prebehnúť bez toho, aby sa Kevin nestratil. Klasiku Home Alone (Sám doma) uvedie JOJka o 17:00 a o 18:45 nadviaže na ňu komédiou Garfield, v ktorej okrem tlstej ryšavej mačky hrá aj Jennifer Love Hewitt (s krátkymi vlasmi) alias Melinda Gordonová zo seriálu Ghost Whisperer (Stratedené duše). Markíza o 16:35 nasadí oproti týmto filmom animák Happy Feet v HD. Ak by ste však po toľkých komédiach túžili po akcii, HBO o 16:45 odštartuje Quantum of Solace, teda najnovšiu bondovku. HBO Comedy o 16:30 ako alternatívu uvedie romantickú komédiu Ever After: A Cinderella Story (Věčný příběh), odohrávajúcu sa v stredoveku. Hrdinkou novej verzie príbehu o Popoluške je Drew Barrymore. Tento film budete môcť použiť ako alternatívu aj o 11:30.

A konečne sme sa dostali k Štedrému večeru. Oživovať rozbaľovanie darčekov o 20:00 vám budú Nicolas Cage vo filme Con Air na JOJke, a Bruce Willis vo filme Live Free or Die Hard (Smrtonosná past 4.0) na HBO. Ak vás akční hrdinovia nelákajú, alternatívu vo forme náhľadu do budúcnosti, kedy ľudstvo stratí schopnosť reprodukcie, ponúkne sci-fi thriller Children of Men (Potomci lidí), držiteľ viacerých ocenení, na stanici Cinemax. Tá o 23:35 uvedie ďalší zaujímavý sci-fi titul, a to horor Pitch Black (Černočerná tma) s Vinom Dieselom v hlavnej úlohe. Na JOJke v skoro rovnakom čase (o 23:45) odštartuje romantická komédia 50 First Dates (50x a stále po prvý raz), o ošetrovateľovi arktických vodných zvierat (Adam Snadler), ktorý narazí na ženu (Drew Barrymore), ktorá si ho na ďalší deň vôbec nepamätá. Romantiku ponúkne aj Nova s filmom What a Girl Wants (Co ta holka chce) o 21:25, jej sestra Cinema o 22:00 zas dobrodružný film The Four Feathers (Čtyři pírka: Zkouška), v ktorom dnes už zosnulého Heatha Ledgera uvidíte ako mladého poručíka, ktorého každý opustí nevediac, že jeho statočnosť čoskoro budú potrebovať.

Televízia Nova blížiac sa k polnoci o 23:15 uvedie mafiánsku akčnú komédiu Avenging Angelo (Ve jménu Angela), o bodyguardovi (Sylvester Stallone), ktorý už roky stráži ženu (Madeleine Stowe), ktorá vôbec nemá tušenia, že je dcérou mafiána. A čo si určite nemôžete nechať ujsť pred polnocou resp. polnočnou omšou je Johnny Depp v krvavom, Oscarom ocenenom muzikáli Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street) o 22:10 na HBO. Pre tých, čo nebudú vedieť zaspať, ponúkne stanica po polnoci horory 28 Weeks Later (28 týdnů poté) o 00:05 a Black Water (Krvavá Laguna) o 03:15. V 28 Weeks Later účinkuje zopár seriálových hercov, a to Rose Byrne (Damages), Jeremy Renner (The Unusuals) a Harold Perrineau (Lost).

Stačí si len vybrať!Komentáre

 1. studo | december 20., 2009 o 12:08 |

  ja som segry celkom nazhavil na glee takze im ukazem celu jesennu seriu (13dielov) cez prvy sviatok vianocny…

  ps:finale som videl uz tri krat xD

 2. Coleo | december 20., 2009 o 15:54 |

  Pod stromčekom ma budu čakať moje objednané dvdčka čiže asi bude čo kukať. Hlavne dúfam že sa mi tam nestrčí sestra ktorej som kúpil kolekciu prvých štyroch sérii Doctora Who.
  A niektoré z týchto filmov z duše neznášam a nechápem ako nemôžu dávať Love Actually na Vianoce keďže to je ten najlepší Vianočný film :)

  + studo: ja iba 2-krát…ale soundtrack som počúval asi už 20-krát =D

 3. Yukari | december 20., 2009 o 17:44 |

  Coleo: STVčka 23.12. presne o 20:15 alebo Prima (ak ju ešte máš) 22.12. o 21:15. Keď som sa o tom dozvedela, doslova som začala skákať po miestnosti a som si na sto pro istá že si pozriem aj Primu aj STVčku

 4. Five By Five | december 21., 2009 o 07:23 |

  Ja si už asi posledný mesiac od očí odtŕham a disku škrečkujem to najlepšie čo som našiel, aby bolo cez sviatky čo pozerať, ale určite si niečo vyberem aj z televízneho programu…:)

Napíšte svoj názor