SERIÁLY.kinema.SK

Eastwick, malé a nenápadné mestečko v USA. Prečo je tak známe? Verím, že každý si spomína na film Čarodejnice z Eastwicku s Cher, Michelle Pfeifer a Susan Sarandon, natočený podľa románu Johna Updikea. No a seriál Eastwick nie je ničím iným ako ich televíznou kombináciou.

eastwickpilot1

Dej seriálu sa začína na mestskej slávnosti, kde deti pobehujú v čarodejníckych oblekoch a stará Bun (Veronica Cartwright) číta deťom rozprávky o čarodejniciach, ktoré podľa legiend kedysi v mestečku Eastwick žili. Vyslovuje domnienku, že čo ak je to všetko pravda a aj v dnešnej dobe, keď už na čarodejníctvo nikto neverí, medzi nami žijú ľudia, ktorí majú isté nadprirodzené schopnosti.

Potom sa stretávame sa s hlavnými hrdinkami – výstrednou Roxie Torcolettiovou (Rebecca Romijin), hanblivou a nemotornou Joannou Frankelovou (Lindsay Price) a matkou piatich detí Kat Gardener (Jaime Ray Newman), ktoré sa navzájom oficiálne nepoznajú a na základe klebiet sa ani nemajú rady. Žiadna z nich nie je spokojná so svojim životom a tak, keď náhodou natrafia na 50 centové mince, rozhodnú sa, že ich vhodia do fontány a zaželajú si niečo. V momente ako ich mince padnú do vody, tak vedia, že niečo sa zmenilo – no nevedia, čo presne. V tom istom momente napadnú starú Bun červené mravce, čo tieto tri ženy spojí dokopy.

eastwickpilot2

Po odchode z nemocnice skončia u Roxie, kde pri pohári vína prídu na to, že si rozumejú. Nakoniec príde reč aj na ich želania. Roxie sa prizná, že by chcela muža, ktorý by ocenil jej sošky; muža, ktorý by bol škandalózny a vášnivý. Kat, ktorá sa vydala za svojho priateľa zo strednej školy, s ktorým ostala tehotná, a ktorý je lenivý a nepracuje, by si priala, aby sa pre zmenu postaral niekto o ňu, aby mala aj ona svoj kľud. Joanne, novinárka v miestnych novinách, by si zas žiadala trochu viac sebavedomia, aby mohla vysloviť svoj názor a nestrápňovala sa zakaždým ako stretne Willa, fotografa, s ktorým pracuje.

Vzápätí Eastwickom otrasie správa, že do mesta sa prisťahoval tajomný muž z New Yorku, ktorý kúpil noviny, nemocnicu,… v podstate celé mesto. Roxie sa s ním stretne ako prvá. Darryl Van Horne, mysteriózny neznámy jej chce ponúknuť prácu – aby mu spravila sochu. Ostáva zarazená, že je presne taký istý, ako si želala pri fontáne – sexy, tajomný, škandalózny a dokonca má aj obliečky z egyptskej bavlny, na ktorom sa s ňou chce milovať. No rozhodne sa zachovať si dôstojnosť a nie práve najpríjemnejšie ho odmietne. Van Horne, keď stretne Joannu, ponúkne jej, aby s ním spravila rozhovor, pretože vidí jej talent. Tiež jej poodhalí jej špeciálne nadanie, ktoré si doteraz neuvedomovala – jej hypnotický pohľad, ktorým dokáže donútiť ľudí robiť, čo chce. A Kat? Tá je Darrylom očarená takisto, pretože sa k nej správa s rešpektom a úctou.

eastwickpilot3

Ako sa budú vyvíjať osudy hlavných hrdiniek? Budú využívať svoje schopnosti k dobru ako Roxie, keď zachránila svoju dcéru pred násilníkom alebo ako Joanna, ktorá ich zneužíva k vybavovaniu starých účtov – ako sa pomstila šéfovi za roky obťažovania a ponižovania?

Od tohto seriálu som neočakávala veľa – to priznávam. Myslela som, že to bude nejaká trápna komédia s čarodejnicami, ale ostala som veľmi milo prekvapená. Dej, zaujímavé postavy a čarodejnice (ktoré som mala vždy v láske) ma mali omotanú okolo prsta už po pár minútach. Niekedy z toho srší gýč, ale našťastie je to naschvál – teda, aspoň na mňa to takto pôsobí. Eastwick je rozhodne prekvapením sezóny a ja sa už teraz neviem dočkať ďalších dielov! Málokedy sa stáva, aby ma takto očaril už pilot. Chcela som mu prihodiť nejaké body navyše za čierno-biele prevedenie, ale keď som si pozerala obrázky na internete, tak som zistila, že to len ja som mala takúto čudnú verziu. No nevadí. Moje hodnotenie pilotu je 9/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Yukari | október 2., 2009 o 21:06 |

  Pekné hodnotenie, no s celkovou známkou nesúhlasím, pre mňa 5.5/10, uvidíme po druhej časti (ktorá čaká na pozretie)
  Ale jednu vec chcem vyzdvihnúť – Darryla Van Hornea, výborný výber herca, len o stupeniok horší ako Jack Nicholson čo je už čo povedať

 2. Loooki | október 3., 2009 o 02:18 |

  Mne sa páčil nielen pilot ale aj druhá časť Eastwick-u )
  Prišlo mi to milé a chutné a tajomné :) Hej videl som filmovú verziu a obávam sa čo budú robiť neskôr, ale zatiaľ sa mi to páči a som nesmierne spokojný s hudbou vloženou do seriálu.

 3. Five By Five | október 3., 2009 o 13:17 |

  pôvodne som to nechcel vôbec pozerať, ale tak si to tu vychválila, že som ostal zvedavý a už sťahujem aspoň tú prvú časť…

 4. Tina | október 3., 2009 o 16:57 |

  ja som spokojna s pilotom…mam z neho rovnake dojmy, ake boli popisane vyssie…uz sa tesim na dalsie casti :)

 5. Five By Five | október 4., 2009 o 16:56 |

  takže som zhliadol ten pilot a naozaj to nieje vôbec zlé, pravdepodobne však so seriálom pokračovať nebudem – u mňa veľmi dobrých 6,5/10…
  no a neviem, ale ani tá hlavná mužská postava ma neočarila tak veľmi ako Yukari…

Napíšte svoj názor