SERIÁLY.kinema.SK

Pokračovanie v hľadaní hviezd u nás kedysi populárnych sitkomov, ktoré televízia Markíza zaraďovala do svojej ponuky najmä v lukratívnom čase o 19:30, je tu. Koho a kde možno vidieť účinkovať dnes?

friends

Medzi najpopulárnejšie seriály i u nás možno zaradiť jednoznačne seriál Friends (Priatelia). Jeho hlavní predstavitelia hrali väčšinou hlavné úlohy aj v iných menej úspešných seriáloch. Courteney Cox (Monica Geller) by mala hrať v sezóne 09/10 v seriáli Cougar Town (ABC). Predtým si zahrala hlavnú postavu v seriáli Dirt (FX) a hosťovala v seriáli Scrubs (ABC). V seriáloch The Comeback a Web Therapy hrala zase Lisa Kudrow (Phoebe Buffay). Dnes ju možno vidieť vo viacerých nových filmoch ako Paper Man, Bandslam, Hotel for Dogs, Powder Blue, P.S. I Love You. Matthew Perry (Chandler Bing) sa objavil v hlavnej úlohe seriálu Studio 60 on the Sunset Strip a vo filmoch Birds of America a 17 Again. Jennifer Aniston (Rachel Green) hrala/bude hrať len vo filmoch Marley & Me, Love Happens, Management, The Break-Up, Traveling. Takmer to isté platí aj o Davidovi Schwimmerovi (Dr. Ross Geller), ktorý hral najmä v nich (Nothing but the Truth, Big Nothing), zatiaľ čo Matt LeBlanc (Joey Tribbiani) sa ukázal iba v spin-offe Joey.

ellemacphersontbl

Jednu z Joeyho krátkodobých priateliek vo Friends hrala aj Elle Macpherson (Janine Lecroix). Tá sa má predstaviť v seriáli The Beatiful Life: TBL (The CW). Na produkcii tohto seriálu sa podieľa aj Ashton Kutcher alias Michael Kelso zo seriálu That ’70s Show (Tie roky sedemdesiate). Jeho prvé štyri série z celkových 8 vysielala kedysi tiež Markíza, i keď len v off-time (cca o 15:00). Kutcher je v USA veľmi populárny. Už v čase nakrúcania seriálu sa objavil vo viacerých filmoch (Just Married, My Boss´s Daughter, Guess Who, The Butterfly Effect, A Lot Like Love; Dude, Where´s My Car?; Texas Rangers) a po ňom v ďalších i súčasných (The Guardian, What Happens in Vegas, Spread, Personal Effects). Popritom pracuje ako producent.

Pracovne zaneprázdnená je aj Mila Kunis (Jackie Burkhart). Okrem toho, že pravidelne dabuje v animovaných seriáloch (Family Guy, Robot Chicken), tak hrá aj vo filmoch (Max Payne, Forgetting Sarah Marshall, Boot Camp, Moving McAllister, After Sex, Get Over It). V seriáli October Road (CW) si zahrala jednu z hlavných postáv Laura Prepon (Donna Pinciotti). Tá hrala taktiež vo filmoch (Karla, Lightning Bug). Jej seriálový priateľ a sused Topher Grace (Eric Forman) sa tiež objavil medzi hlavnými postavami viacerých filmov (Spider-Man 3, In Good Company, P.S., Win a Date with Tad Hamilton!).

kurtwoodworstweek

Jedného z jeho rodičov hral Kurtwood Smith (Red Forman). Svoju úlohu prísneho otca si zopakoval aj v seriáli Worst Week (CBS). Okrem toho sa v posledných rokoch objavil aj v seriáloch Medium, 24, či Dr. House. Jeho filmografia je siahodlhá, od filmu Rambo III cez Fortress, Oscar, Peace až po úlohu Adolfa Hitlera vo filme All in the Bunker. Podobne bohatú filmografiu má aj Don Stark (Bob Pinciotti). Je ho možné vidieť najmä hosťovať v seriáloch, od The Street of the San Francisco v roku 1975, cez Sledge Hammera, Baywatch, Early Edition až po CSI: Crime Scene Investigation a Dirty Sexy Money v roku 2008. Aktuálne hrá vo filme My Name is Jerry. Epizódne v seriáloch hrala aj Debra Jo Rupp (Kitty Forman – napr. Friends, Law&Order, The Office). Čo sa týka filmov, tak naposledy sa objavila vo filme Jackson, predtým hrala napr. vo filme Spymate. Danny Masterson (Steven Hyde) sa stal hviezdou filmov: Made for Each Other, Wake, Capers, Smiley Face. S Jimom Carreym si zahral vo filme Yes Man. Dávnejšie hral aj filmoch Dracula 2000, či Dirt Merchant. Už ako mladík sa objavil vo filme Beethoven 2, či epizódne v seriáloch Roseanne a Jake and the Fatman (tlsťoch). Vo filme Columbus Day si spolu s Valom Kilmerom zahral aj Wilmer Valderrama (Fez). Okrem toho hral hlavné postavy aj v iných filmoch (The Dead One, Unaccompanied Minors a Fast Food Nation). V titulkoch viacerých menej známych filmov možno zhliadnuť aj meno Tommyho Chonga (Leo – Evil Bong, Far Out Man etc.).

V nedávno zrušenom seriáli Boston Legal (ABC) hrala jednu z hlavných postáv herečka Candice Bergen. Tá stvárnila kedysi Murphy Brownovú v rovnomennom seriáli. Odvtedy hrala epizódne i v iných seriáloch (Sex and the City, Law & Order, Family Guy) a v zopár filmoch (Miss Congeniality, Bride Wars). Vo viacerých seriáloch stvárnila hlavné postavy Faith Ford (Corky Sherwood). Na Slovensku sa vysielali Hope & Faith (Trapasy mojej sestry) a The Norm Show. Okrem toho hrala ešte v Carpoolers (ABC). V dvoch seriáloch (Oliver Beene; Madigan Men) sa predstavil v hlavnej úlohe Grant Shaud (Miles Silverberg). Maliar Eldin Bernecky alias Robert Pastorelli bol ústrednou postavou seriálu Cracker.

Zo sitkomu Harry a Hendersonovci sa presadzujú dodnes viacerí herci. Bruce Davison (George Henderson) hral odvtedy už v mnohých seriáloch (Knight Rider 2008, Close to Home, Kingdom Hospital), ale aj filmoch (Passengers, La linea, Breach, Hate Crime). Jeho seriálová manželka Molly Cheek (Nancy Henderson) hrala epizódne postavy v seriáloch Without a Trace, Cold Case, Judging Amy, Step by Step. Inde bolo možné zhliadnuť Zacharyho Bostroma (Ernie Henderson – Close to Home, CSI: Crime Scene Investigation, JAG, Beverly Hills 902 10). Vo viacerých seriáloch hosťovala aj Gigi Rice (Samantha Glick – Frasier, CSI, Two and a Half Men, Army Wives). Jednu z hlavných postáv si zahrala v seriáli The John Larroquette Show. Vo filme Road to Hell bola do jednej z hlavných úloh obsadená Courtney Peldon (Darcy Payne). Predtým sa objavila vo filmoch (Adam and Eve, Skin Walker) a seriáloch (Boston Public, Home Improvement, Renegade).

O tom, kde možno uvidieť iných hercov, ktorí hrali v seriáloch, ktoré sa u nás stali populárnymi, možno niekedy nabudúce.Komentáre

 1. studo | august 31., 2009 o 19:37 |

  celkom siahodlhe, zato velmi pekne popisane… mozno ked uz si si dal tolko namahy s tym si mohol meno hodit ako link na obrazok tej herecky/herca pretoze asi polku viem kto je ale neskor som sa uz stracal a hladat kazde meno…

 2. Coleo | august 31., 2009 o 22:36 |

  Z celého obsadenia Priatelov musím najviac odporučiť seriálovú tvorbu Lisi Kudrow. Nedávno som si skukol celú (bohužial jedinnú sériu) seriáliku Comeback a je to vážne geniálne. Lisa je neuveritelná herečka pretož jej postava vám ani trocha nepriblíži Phoebe. Je vážne len málo TV hercov pri ktorých vám nepripadá že hrajú stále tú istú postavu (alebo všetko hrajú rovnako) ale Lisa je práve preto obrovský talent. Taktiež som začal pozerať jej Web Therapy čo je len internetový seriál ale práve preto má také čaro. Lisa hrá psychologičku a jedna „epizóda“ ma tri časti/sedenia s jedným pacientom a je to VÁŽNE sranda! Pred pár týždnami skončila druhá séria v ktorej si dokonca zahrala a Courteney Cox!

  Skuknúť to môžete na http://www.lstudio.com/web-therapy/index.html

 3. marduk | september 1., 2009 o 00:29 |

  chybicka sa vloudila
  roky sedemdesiate bezal na markize v primetime o pol osmej vecer v pracovne dni
  sledoval som ho :-)

 4. kutuzov_tt | september 1., 2009 o 10:58 |

  este jedna drobna chybicka…film Jenifer Aniston sa nevola Marley and man ale Marley and me(Marey a ja). Ale to len naokraj, zrejme to aj tak seci vedia:)

 5. Coleo | september 1., 2009 o 22:31 |

  Je to troška OT ale nebude nejaká diskusia o Odsúdených?

 6. Shawn | september 2., 2009 o 14:04 |

  Coleo: Možno cez víkend napíšem niečo (aj ja som pozeral 1. diel), ale ešte počkajme na ten druhý…

 7. K & P | september 2., 2009 o 15:37 |

  Markíza ruší seriály pre mladých v nedeľu :D , tá televízia je úplne j€bnu… už na tej TV nie je nič zaujímavé. Vraj vyhrávali v tom čase Stratené duše na TV JOJ a to kvôli tomu zrušili seriálový slot. Tak aspoň v nedeľu ráno JOJka ponúkne normálne seriály pre mladých Stratené duše a CSI.

  Coleo: mám taký pocit, že Odsúdené budú totálny jesenný hit, ale o tom až v tej víkendovej diskusii :)

 8. Shawn | september 2., 2009 o 16:18 |

  K & P: Vieme o tom, čo už…

 9. Michal | september 3., 2009 o 23:36 |

  Aj ja som pozeral Odsudenen dva diely a celkom dobre to je….
  Ale nekopiruje to Prison Break?? ,ten som nevidel.

Napíšte svoj názor