SERIÁLY.kinema.SK

Novinky idú vždy ruka v ruke a tak sa stanica Syfy nespolieha len na svoj nový názov, ale hneď rozbieha aj svoj chrumkavý letný program s Warehouse 13 na čele. Minulotýždňová dvojhodinová premiéra bola veľmi úspešná. Ak vás zožiera zvedavosť, ale nie ste si istí, či sa kvôli tomu oplatí pozrieť celý pilot, tak možno vás nasledujúcich pár slov postrčí správnym smerom.

warehouse13-1

Na úvod by sa patrilo povedať, že Warehouse 13 je klasickým projektom SciFi Syfy Channel. Takže nečakajte nejaký žánrovo vyhranený seriál. Ide o zmesku sci-fi, komédie, akcie a krimi so štipkou pseudo-histórie (neodporúčam spomínať to na hodinách dejepisu…). Celé je to podložené obstojným CGI – osobne mi príde kvalitnejšie ako v ich televíznych „creature feature“ filmoch – a kvalitným obsadením.

V hlavných úlohách sa predstavia Eddie McClintock (Bones, Desperate Housewives) ako agent Pete Lattimer, Joanne Kelly (Dresden Files, Vanished, Jeremiah) ako agentka Myka Bering a Saul Rubinek (Leverage, Psych, Eureka) ako Artie Nielsen. Okrem nich sa občas objaví Carol C. H. Pounder v úlohe pani Fredericovej a Genelle Williams ako majiteľka miestneho motela. Keďže ide o seriál stanice Syfy, tak v epizódnych úlohách sa určite predstaví kopa známych tvárí.

warehouse13-2

Pete a Myka sú agentmi tajnej služby, ktorí majú na starosti ochranu prezidenta Spojených štátov. Ich úlohou bolo zabezpečiť budovu múzea pred jeho príchodom. Šťastie im však neprialo a do celej veci sa zaplietol jeden nezvyčajne aktívny exponát a doktor bažiaci po krvi. Kombinácia tušení agenta Lattimera, posadnutosti detailami agentky Beringovej a skvele načasovaného príchodu Artieho Nielsena však situáciu dostane pod kontrolu. Celá vec však nezostane bez následkov, keď raz šéfom tvrdíte, že za všetko môže čarovný kameň a chlap v zváračských okuliaroch, tak predsa len vzbudíte určité podozrenie.

warehouse13-4

Korunu tomu nasadí nočná návšteva pani Fredericovej a prevelenie do mestečka, v ktorom sa aj muchy otáčajú. Napriek počiatočnému odporu však tajomný Warehouse 13 (Skladisko č. 13) vzbudí zvedavosť aj u zanovitej agentky Beringovej, bude však k tomu potrebovať pomoc mrchy zo 17. storočia, ktorá sa snaží uvrhnúť svet do chaosu.

warehouse13-3

Pete Lattimer je nadšený ako malý chlapec, Myka Bering je zhrozená prepadom v kariére – ale akceptuje výzvu, skupinka „strážcov“ Warehouse 13 má plné vrecia tajomstiev a spoločnej minulosti na odhaľovanie. Všetko je to pekne zabalené v krimi zápletke kombinovanej s akciou. Ak by som to mal k niečomu prirovnať, tak určite ma ako prví napadnú Lovci pokladov (veď viete, Sydney Fox a Nigel Bailey v honbe za minulosťou…). A prečo nie, bavil som sa vtedy a bavím sa aj teraz. Warehouse 13 určite nesklamal a navyše poskytol aj miesto pre zložitejšie charaktery a ich vývoj. Pilot hodnotím na 8/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Hurvi | júl 14., 2009 o 20:09 |

    videl som, s popisom mozem suhlasit, fakt som sa bavil (hlavne na tych vtipkoch ohladom pseudo-historie)

  2. palino | júl 14., 2009 o 21:46 |

    co vznikne ked skrizite Sanctuary (kvazi pristroje z minulosti od znamych vedcov, vynalezcov) s Reaperom (neutralizacia nejake energie)? Warehouse 13! vztah postav je ako z Aktov X – pohodak vs nedoverciva, ktora tam nechce vlastne ani nechce byt. mam hladat dalsie vykradanie? pardon, inspiracie. ano! predsa Supernatural (posadnutost). viem, ze v dnesnej dobe je tazke byt originalny, ale aj tak…

Napíšte svoj názor