SERIÁLY.kinema.SK

Jednu z letných noviniek stanice NBC som vám už predstavil. Bol to koprodučný seriál The Listener. Ďalším titulom, ktorý si stanica nechala na leto, je dramatický seriál The Philanthropist. Svoju premiéru si na NBC odbil iba minulý týždeň s celkom slušnými číslami sledovanosti.

ThePhilanthropist

The Philanthropist je, dá sa povedať, dobrodružný seriál o miliardárovi, ktorý si začína uvedomovať, čo všetko dokáže jeho moc a bohatstvo. Doteraz známy ako sukničkár, Teddy sa rozhodne pomôcť ľuďom v núdzi. Táto náhla zmena v jeho živote príde po tom, čo stratí svojho syna a po nejakom čase zachráni jedného malého chlapčeka počas hurikánu v Nigérii, kde sa zdržiaval pracovne.

Každá časť seriálu obsahuje nejaké to dobrodružstvo, akciu – cez to všetko totiž musí Teddy prejsť, aby mohol niekomu pomôcť – a každá sa odohráva v inej exotickej krajine. Len v 1. časti ho v spomínanej Nigérii zatknú, uštipne had, ale vakcínu sa mu do dedinky plnej chorých detí podarí doručiť. Pomoc mu počas jeho dobrodružnej cesty, na ktorú ho „núti“ svedomie, poskytujú jeho kolegovia z New Yorku, Olivia (Neve „Vreskot“ Campbell) a Philip (Jesse L. Martin) Maidstoneovci, osobný bodyguard Dax (Michael Kenneth Williams) a pomocníčka A.J. Butterfieldová, ktorú stvárňuje Lindy „sekretárka z Lovkyne tajomstiev“ Booth.

ThePhilanthropist2

Miliardára Teddyho hrá britský herec James Purefoy, ktorého môžete poznať zo seriálu Rome alebo miniseriálov The Summit a Diamonds. Za nasadenie tohto netypického, jedinečného, ale i tak kvalitného seriálu na leto môže nechtiac aj on sám, totiž počas nakrúcania prvých troch častí sa zranil a výroba sa musela zastaviť. Aj preto má jeho 1. séria iba 8 častí.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Marcoz | júl 4., 2009 o 17:03 |

  nevyzerá to zle, pozriem, ked sa bude dať… hoci seriály z NBC pozerám asi najmenej…

 2. palino | júl 5., 2009 o 10:57 |

  pripajam sa, nevyzera to zle a urcite si to pozriem.

 3. matka | júl 6., 2009 o 10:24 |

  vyzera zaujimavo..tiez si to pozriem ..

 4. palino | júl 6., 2009 o 21:15 |

  tak som to okusil. ked mam byt kriticky, tak to trosku presvihli s tou jeho nahlou premenou. prevedenie aj obsadenie celkom ok.

Napíšte svoj názor