SERIÁLY.kinema.SK

Keďže vo svete seriálov sa cez leto nič prevratné nedeje, nie je ani o čom písať. Premiérových seriálov je oveľa menej – aj tie väčšinou poskytujú káblovky. Práve preto som sa rozhodol, že sa vrátim k niektorým novinkám uplynulej sezóny, ktoré som buď nestíhal, alebo odložil na suchšie časy, a trošku vám ich priblížim. Samozrejme také kúsky, v ktorých som videl potenciál.

Na úvod som si vybral dva zrušené seriály stanice ABC Cupid a The Unusuals. Prvý z nich sa dožil iba 7 častí a ten druhý „až“ 10 – z neho sa mi podarilo pozrieť len 3 časti. Aj napriek tomu, že oba boli v niečom výnimočné, americkí diváci ich veru neocenili.

BobbyCupid

Cupid je remake rovnomenného seriálu z konca 90. rokov o chlapíkovi, ktorí si myslí, že je boh lásky. Aj jeho pôvodnú verziu vysielala stanica ABC a oba vytvoril Rob Thomas, tvorca kultového seriálu Veronica Mars. Aj napriek tomu, že Rob v novej verzii napravil všetky chyby pôvodného seriálu a vylepšil všetko, čo sa len dalo, moderný Cupid na ABC neuspel. Popri tom je skvelou kombináciou drámy a komédie so štípkou romantiky. Hlavných úloh sa tentoraz zhostili Bobby Cannavale (Third Watch, Will & Grace) a Sarah Paulson (Jack & Jill, Deadwood, Studio 60). Ich roly im neuveriteľne sadli. Každá časť seriálu je, mimochodom, zameraná na to, ako sa Cupid pokúša dať nejaký pár dokopy, z čoho stále vzniknú zaujímavé situácie. Ako bonus, v štyroch častiach seriálu si zahrala aj Anna Chlumsky, na ktorú si určite spomínate z filmov My Girl.

theunusualsabc-2.jpg

A čo The Unusuals? Je to proste jeden nezvyčajný (ako hovorí aj jeho názov), ale originálny seriál plný humoru. Newyorskí policajti v ňom totiž riešia nezvyčajné prípady nezvyčajným spôsobom, ako napríklad prípad sériového vraha mačiek v pilotnej časti. V jeho 3. časti si zahralo dokonca aj americké – mladšie – alter ego slovenského herca Filipa Tůmu (Tate Ellington). Ten stvárňoval obvineného z – doslova – omočenia topánok jedného policajta. Môžete ho obdivovať nižšie, pripútaného o radiátor na policajnej stanici. Hlavnými postavami seriálu sú však samozrejme policajti, ktorých stvárňujú mená ako Amber Tamblyn (Joan of Arcadia) alebo Harold Perrineau (Lost).

No a čo majú tieto dva zrušené seriály spoločné? New York. Mesto, prostredie, z ktorého človek nikdy nemá dosť a oba dostávajú odo mňa hodnotenie 6/10. Sú to výborné tituly na spestrenie nudného leta.

bscap0092bscap0093bscap0095bscap0096bscap0100

VIAC O TITULE: ,Komentáre

  1. palino | júl 7., 2009 o 21:50 |

    Cupid som si zamiloval, aj ked na romanticke veci velmi nie som.
    The Unusual – neprecital som si pred pozretim, ze to ma byt nezvycajne a s prvkami komedie. Mne to pripadalo ako nepodarok. Skoncil som pri prvej casti.

Napíšte svoj názor