SERIÁLY.kinema.SK

Hlavná seriálová sezóna je za nami a pomaly nastupuje leto plné repríz a seriálov, ktoré sú väčšinou považované za druhoradé. Napriek tomu sa každý rok objaví pár projektov, ktoré stoja za pozornosť a prinášajú niečo nové. Seriál Royal Pains od káblovej stanice USA Network je jedným z nich. Dokazuje to aj množstvo divákov, ktoré rástlo od epizódy k epizóde.

RP5

Na prvý pohľad vyzerá Royal Pains úplne obyčajne. Seriálových doktorov sú celé kopy, obsadenie je viac-menej neznáme – tváre sú známe, ale je ťažké spomenúť si, odkiaľ ich človek pozná – a celé to začína dosť zľahka. Poďme na to však pekne postupne. Hlavnej úlohy Dr. Hanka Lawsona sa zhostil Mark Feuerstein (The Hustler, 3 lbs., The West Wing), jeho brata Evana hrá Paulo Costanzo (Joey, Road Trip) a podnikavé trio uzatvára Reshma Shetty (30 Rock) ako asistentka Divya Katdare. Často sa objavuje tiež Jill Flint (Six Degrees, Gossip Girl) ako Jill Casey a Campbell Scott ako záhadný miliardár Boris.

RP1

Hankov život už nemôže byť lepší, všetko ide presne podľa plánu. Jedno „nesprávne“ rozhodnutie, ktoré však zachránilo život niekoho iného, údajne spôsobilo smrť bohatého a veľmi vplyvného muža. V tom okamihu sa všetko zosypalo ako domček z karát, Hank prišiel o miesto, priateľka ho opustila, jeho veci padli na platenie dlhov.

RP3

Po mnohých dňoch sebaľutovania sa a ničnerobenia vstupuje na scénu Hankov brat Evan, ktorý ho vytiahne z kresla a vnúti mu dovolenku v prestížnom prímorskom letovisku. Obaja sa pod falošnými menami dostanú na luxusnú párty, na ktorej Hank zachráni život mladej žene. Diskrétnosť odmení ich hostiteľ Boris, jeho vďačnosť nepozná hranice… Hank sa stáva veľmi žiadaným súkromným lekárom smotánky.

RP2

Napriek spomínanému pomalému štartu sa od tohto momentu všetko rozbieha a výsledok je celkom príjemný. Epizódny charakter seriálu otvára dvere veľkému počtu hosťujúcich postáv a ponúka pôsobivé lokácie – pláže a miliardárske letné sídla. Humor vyvažuje miestami dramatické situácie, nejde síce o otvorené vtipkovanie, ale určite to poteší.

Nie som veľkým fanúšikom dramatických seriálov, ale Royal Pains si výnimku určite zaslúži. Ak vás prestane baviť pražiace Slnko, tak určite neoľutujete 45 minút strávených v spoločnosti tohto seriálu. Hodnotím na 6,5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. MartinDeBill | jún 28., 2009 o 19:31 |

  uz su na to aj titulky?

 2. palino | jún 28., 2009 o 20:30 |

  MartinDeBill: rozoberalo sa to pri inej sprave: na ceskych sa pracuje. Ja som pozrel pilota bez, ale cakam na dalsie casti s titulkami.

  Moje hodnotenie: 7/10

 3. Shawn | jún 28., 2009 o 20:43 |

  Pridávam sa k 7/10. Inak seriál má úplne ľahkú angličtinu aj napriek lekárskemu žánru…

 4. m123 | jún 29., 2009 o 14:08 |

  Hodnotím 0,2/10 víc si tahle slatanina nezaslouží.

 5. sonador | júl 1., 2009 o 16:17 |

  mna to chytilo :)

Napíšte svoj názor