SERIÁLY.kinema.SK

V tomto článku by som sa chcel pozrieť na to, ako sa darí hviezdam u nás kedysi populárnych sitkomov, ktoré televízia Markíza zaraďovala do svojej ponuky v lukratívnom čase o 19:30. Niektorí herci sa presadili len jednou svojou postavou, iní viacerými. Koho a kde možno vidieť účinkovať v súčastnosti?

cosby

Seriálom zaručujúcim sledovanosť bola Cosby Show (Šou Billa Cosbyho). Na rozdiel od iných sitkomov sa jeho herci objavili aj v ďalších seriáloch a filmoch. Predstaviteľ jednej z hlavných postáv Malcolm-Jamal Warner (Theo) hral medzičasom ústrednú postavu až v troch seriáloch (Malcom & Eddie, Jeremiah, Listen Up). Naposledy sa objavil v jednej z epizód seriálu stanice A&E – The Cleaner. Možnosť zahrať si hlavné postavy seriálov dostala ešte Raven-Symoné (Olivia Kendall), keď hrala teenager-ku Raven Baxter v seriáli That´s So Raven (2003-2007) a desať rokov dozadu aj v seriáli Hangin’ with Mr. Cooper. Ostatní herci komédie Cosby show hrajú väčšinou len menšie postavy. Samotný Bill Cosby (Dr. Heathcliff) je už herecky neaktívny a po roku 2000 vymizol zo seriálovej mapy s postavou Hiltona Lucasa v seriáli Cosby. Jeho seriálová manželka Phylicia Rashad (Clair), ktorá sa má v roku 2009 objaviť až v dvoch filmoch (Frankie and Alice, The Middle of Nowhere), si zahrala okrem seriálu Cosby aj epizódne postavy v seriáloch Psych a Everybody Hates Chris. V najnovších filmoch sa okrem nej majú ešte objaviť aj Tempestt Bledsoe (Vanessa – Wishing Well, N-Secure), Sabrina La Beauf (Sondra – The Stalker Within), Deon Richmond (Kenny – The Legend of Awesomest Maximus), Geoffrey Owens (Elvin – Play the Game, Salomaybe?) a Keshia Knight Pulliam (Rudy – Death Toll, Madea Goes to Jail), ktorá by sa mala objaviť aj v reality show s názvom Keshia and Kaseem.

tbbt_leonard

Vo filme Play the Game si jednu z hlavných postáv zahrala aj Liz Sheridan s ďalšieho populárneho seriálu Alf (Raquel Ochmonek). Okrem nej sa z Alfa výraznejšie presadil už len Max Wright (Willie Tanner), ktorý si zahral v seriáli The Norm Show. Tento vysielala kedysi Markíza a zahrala si v ňom aj Laurie Metcalf, ktorá hrala napríklad aj v Desperate Housewives, Easy Money, ale najmä jednu z hlavných postáv ďalšieho u nás úspešného sitkomu – Roseanne (Jackie Harris). Z tohto seriálu sa ďalej najvýraznejšie presadzuje John Goodman (Dan Conner), ktorý hral odvtedy už vo viacerých seriáloch (Center of The Universe) a filmoch (Alabama Moon, Spring Break ´83, Big Lebowski). Častokrát prepožičiava svoj hlas v rozprávkach (Cars). V seriáli aktuálnej sezóny The Big Bang Theory (CBS) si zahrali hneď dvaja herci z Roseanne. Johnny Galecki (David Healy) v ňom hrá dokonca jednu z hlavných postáv, Leonarda Hofstadtera. Okrem neho tam ešte hrá jednu z menších postáv Sara Gilbert (Darlene Conner). Tá sa objavila predtým aj v iných seriáloch, ako napríklad v ER, The Class, Twins a 24. V jednej z epizód nového seriálu Fringe sa v tohto roku objavila aj Alicia Goranson (Becky Conner).

stepbystep

Jednou zo stálic Markízy bol niekoľko krát reprízovaný komediálny seriál Step by Step (Krok za krokom). Herci, ktorí v ňom hrali sa však v nasledujúcich rokoch dokázali presadiť len minimálne. Asi najviac sa to darí Christine Lakin („Al“ Lambert). Seriál sezóny 2008/09 – Valentine (The CW), v ktorom si zahrala hlavnú postavu Kate Providence, však neuspel a dožil sa len niekoľkých častí. Okrem neho sa epizódne predstavila aj vo viacerých seriáloch (Bones, CSI: Crime Scene Investigation, CSI: Miami, Veronica Mars, Seven Days) a hrala resp. bude hrať vo viacerých filmoch (Jungle Juice, Georgia Rule, Race to Witch Mountain). Viacero postáv si odvtedy zahral aj Bronson Pinchot (Jean-Luc Rieupeyroux). Hral vo filmoch (From a Place of Darkness, Second Best, You and I) a hosťoval v seriáloch Law & Order, Six Degress, The Young and the Restless. U nás je známy taktiež zo seriálov Perfect Strangers (Perfektní príbuzní – Balki Bartokomous) a Meego. V seriáli ER sa epizódne predstavil Sasha Mitchell (Cody), ktorý hral ešte ako mladší aj v Dallase spolu s Patrickom Duffym (Frank). Ten hral v rokoch 2006-2008 zase v telenovele The Bold and the Beatiful. Z ostatných hercov sitkomu Step by Step sú filmovo aktívnymi Staci Keanan (Dana) a Jason Mardsen (Rich Halke). Staci Keanan sa v roku 2009 predstaví vo filme Holyman Undercover, zatiaľ čo Jason Mardsen si zahrá vo filme Locker 13. U nás ho bolo možné zhliadnuť v dvoch epizódach seriálu Shark. Svoj hlas však skôr prepožičiava postavám v animovaných seriáloch.

O tom, kde možno vidieť ostatných seriálových hrdinov seriálov ako Dvojičky, Frasier, Harry a Hendersonovci, Jesse, Murphy Brownová, M.A.S.H, Plný dom, Priatelia, Tie roky sedemdesiate a iných možno niekedy nabudúce.Komentáre

 1. Marcoz | máj 30., 2009 o 11:58 |

  super článok, až ma pochytila nostalgia :-)

 2. Hurvi | máj 30., 2009 o 21:32 |

  jj, uz sa tesim na dalsie clanky, vsetky serialy som pozeraval a tiez ma pri citani chyta nostalgia

 3. PEE | máj 30., 2009 o 22:07 |

  Skvelý nápad! Len tak dalej;-)

 4. Megi | máj 31., 2009 o 03:07 |

  jeee, tesim sa na Murphy Brown ;)

 5. palino | máj 31., 2009 o 17:42 |

  pekny clanok, vhodny ako vikendove oddychove citanie :)

 6. JozinJ | jún 10., 2009 o 11:58 |

  Nooo zaujímavý článok :-D :-D dosť sa v tom vyznáš :-D

Napíšte svoj názor