SERIÁLY.kinema.SK

NBC konala

News január 17., 2009

Stanica NBC predčasne obnovila komediálne seriály The Office a 30 Rock na ďalšiu sériu. Aj keď ich sledovanosť nevyniká, vyniká ich kvalita, čo naznačujú aj mnohé ocenenia, ktoré oba seriály získali v uplynulých rokoch. 30 Rock iba na tohtoročnom Golden Globe (Zlatý Glóbus) získal až tri ocenenia, a to za najlepší komediálny seriál, najlepšiu herečku (Tina Fey) a najlepšieho herca (Alec Baldwin) v komediálnom seriáli.

30rockrenewed.jpg

Stanica však má aj svoje čierne ovce. Po minuloročnom seriáli Bionic Woman, nezafungoval jej ani Knight Rider, jej druhý remake. Jeho prvé diely ešte dosahovali ako-taký priemer, neskôr však divákov rýchlo ubudlo. Zdá sa, že NBC už oľutovala aj ďalšie jej dosť skoré predĺženie. Znížila počet dielov komediálneho seriálu Kath & Kim z 22 na 17.

Ako ste si už na našej stránke všimli, stanica objednala na túto sezónu 6 častí zo seriálu Southland (predtým LAPD a Police), ktorý bude mať premiéru už 2. apríla a bude vysielaný v slote seriálu ER (Pohotovosť), vo štvrtok o 22:00, po skončení jeho záverečnej série. ER mal pôvodne nahrádzať nový seriál Kings. Ten však stanica presunula, bude vysielaný v nedeľu o 20:00, už od marca.Komentáre

  1. Petus | január 17., 2009 o 22:48 |

    Hmmm, tak zatim co jsem nasel, tak muzu rici, ze na ten Southland se muzu hodne tesit! Vypada to, ze to bude takovy nastupce me oblibene Treti hlidky (Third Watch)! A to asi co do stylu (policiste,detektivove a jejich osobni zivot) tak i co do sestavy tvurcu (John Wells, Chris Chulack)!

  2. Pato | január 18., 2009 o 12:35 |

    Nepochopil som vetu, že ich sledovanosť nevyiniká. The Office je každý týždeň medzi Top 10 alebo Top 20 najsledovanejších seriálov v cieľovke 18-49. Jego čísla sa permanente pohybujú okolo 4,5% – 5% v 18-49 a vynikajúco sa mu darí 18-34, kde má omnoho viac divákov ako CSI. Jeho priemerný divák má 34 rokov, priemerný divák CSI má 53 rokov.Navyše je najsledovanejším seriálom u bohatých američanov. A 30 Rock má tiež slušné čísla. Myslím, že nebyť tychto dvoch seriálov, NBC je stratená.

  3. Andy | január 19., 2009 o 18:17 |

    Tak to má byť. Na Globoch by snád nebyť 30 Rocku zobrala HBO úplne všetko. Tento seriál zachránil povesť nekáblových televízii, kedže žiadny iný seriál mimo kábloviek už cenu nedostal. Síce ho nepoznám a nesledujem ani Office, ale ak im robia radosť a majú dobré kritiky, nech ich robia aj napriek tomu, že ich iné seriály porážajú. Vždy sa to aj tak rieši tak, že niečo sa kvôli slabšej sledovanosti zruší, vyrobí sa niečo nové, to v tom slote stráca ešte viac, ale už to nie je ani tak kvalitné, a to staré, čo bolo lepšie už nikto neobnoví. Sledovanosť nie je ten kľúč. Nie pre všetky stanice, nie vo všetkých časoch. Majú tam byť aj iné nároky. Potom je štruktúra vyvážená.

Napíšte svoj názor