SERIÁLY.kinema.SK

Jeho 1. séria ešte nie je ani v polovici a seriál Legend of the Seekerbol vďaka Disney-ABC Domestic Television obnovený na 2. sériu, teda ďalších 22 častí.

legendoftheseekers2.jpg

Seriál Sama Raimiho nakrúcaný na Novom Zélande, ako aj jeho predchodcovia Hercules a Xena, a založený na knižnej predlohe s názvom Sword of Truth, ktorá bola preložená do viac ako dvadsiatich jazykov, dokázal len cez lokálne káblové siete vygenerovať takú sledovanosť, akú s väčšinou jej seriálov nedosahuje ani televízna stanica The CW. Obnovenie seriálu Legend of the Seeker teda nie je prekvapením, aj keď v jeho kvalite sú aj nejaké medzery.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. marcoz | január 28., 2009 o 18:50 |

  mali ste už niekto možnosť to vidieť? len by som chcel vedieť, aké dojmy zanecháva…či sa oplatí :-)

 2. Arax | január 28., 2009 o 19:03 |

  videl som asi 5 epizód a musím povedať, že nie som veľmi nadšený:

  – nebol som veľkým fanúšikom seriálov Xena a Hercules, toto sa im veľmi podobá
  – čítal som knihu, seriál ju berie len ako inšpiráciu (a vykráda určité momenty)
  – bez ohľadu na to aký hlboký výstrih Bridget Regan dajú (a faktom je, že skutočne nešetria :D ) si proste nemôžete nevšimnúť, že skoro celý cast len bezradne postáva okolo a na niečo čaká – česť výnimkám
  – na druhú stranu bojové scény sú celkom pôsobivé (v rámci možností) a dá sa na to pozerať

  Nie je to zlý seriál, ale tvorcovia si vybrali strašne nepríjemný čas na premiéru, keď sa pozriete na všetky tie majstrovské diela, ktoré sa všade okolo vysielajú… Ak však nepozeráte nič iné, tak jedna alebo dve epizódy vás rozhodne nezabijú a vytvoríte si na celú vec vlastný názor. :)

 3. zbynhu | január 28., 2009 o 19:27 |

  No já jsem si seriál vcelku oblíbil a jsem rád, že ho prodloužili. Taky nejsem fanouškem seriálu typu Xena… A pravdou je, že prvních asi 6 dílů jsem měl velmi rozpačité dojmy, ale na druhou stranu poslední 4 díly se opravdu povedly a na každý další díl se těším víc a víc… Knížní předlohu jsem ale zatím nečetl, tak nevím, jak je ne/povedený převod na seriál…
  Jinak kvalitnější seriály se samozřejmě najdou, ale na poli fantasy nevím nevím. Například oproti aktuálně vysílanému Merlinovi je LotS o třídu výš.

 4. Frank | január 29., 2009 o 08:29 |

  To je dobře. Doufám jen, že to bude i nadále tak dobré jako doposud.

 5. Sajhi | január 30., 2009 o 09:24 |

  Kto cital celu sagu je serialom sklamany. Je to neuveritelna dehonestacia vynikajucej kniznej serie, cudujem sa autorovi T.Goodkindovi ze im na to dal zvolenie. Pre mna osobne je to najvacsie sklamanie . Samozrejme, komu sa to paci, nech pozera a tesi sa, je to len moj nazor citatela.

 6. Asheron | február 2., 2009 o 16:17 |

  Ja som sice knihy necital (aj ked,rad by som,ale neviem ich zohnat) ale serial sa mi neskutocne paci … Vobec mi to nepripomina Herculesa ani Xenu a keby aj,tak obidva serialy som miloval :D Som rad ze konecne je nejaky fantasy serial a to mi staci … Reci ako : slabe herecke vykony su podla mna mimo …

Napíšte svoj názor