SERIÁLY.kinema.SK

Seriálom televízie JOJ sa darí aj v reklamne slabom období. Jej v januári čerstvo nasadené seriálové akvizície, avšak v USA prepadnuté tituly Dirty Sexy Money (Sexi špinavé prachy), Women´s Murder Club (Svieža štvorka) a Standoff (Vyjednávači), dosahujú pre ňu aj napriek tomu nadpriemerné podiely. Vďaka programovému riaditeľovi televízie, pánovi Borovskému, vieme aj aké.

Najúspešnejším sa dá nazvať seriál Vyjednávači. Ten dovedna, v cieľovej skupine 12+, dosiahol priemerný share 19,7%, vo vekovej kategórii 12-54 už o niečo viac, 25,3%, v 12-34 dokonca až 27,2%. Úspech však nebude dlhodobý, totiž k dispozícii je iba 18 častí. To pre JOJku vystačí iba do konca februára.

Sťažovať sa nemôže ani seriál Svieža štvorka. U mladých, vo vekových kategóriách 12-54 a 12-34, doposiaľ v priemere dosiahol 21,9 a 25%-ný share. V hlavnej kategórii, v cieľovej skupine 12+, dosiahol priemerný share 18,8%. Tento seriál má k dispozícii ešte menej dielov ako seriál Vyjednávači, iba 13.

Na veľké prekvapenie, slovenských divákov zaujal aj seriál Sexi špinavé prachy. V nedeľnom prime-time, aj keď s malými fintami televízie, ho doteraz priemerne sledovalo 18,7% divákov sediacich pred televízorom. Narozdiel od ostatných seriálov, v kategórii 12-54 dosiahol v priemere už len 19,8%-ný share a v 12-34, o trošku lepší, 23%-ný share. Ten má pred sebou ešte 2. a zároveň poslednú sériu, ktorou JOJka nepretržite pokračuje.Komentáre

 1. Prison | január 30., 2009 o 15:47 |

  Dobrý článok!

  Sexi špinavé prachy som si zamiloval, hlavne od 6. časti (s tým pokrom, kde bola v stávke Darling Plaza) od vtedy nedám na tento seriál dopustiť :-) a ešte z týchto jojkárskych januárových noviniek sa mi páči seriál Svieža štvorka – čudujem sa, že to v Amerike prepadlo. Vyjednávači klasika, oproti CSI, však slabšie, ale dá sa.

  Síce JOJka si zvykla v septembri na čísla od 35-23% (v marci sa im to vráti)… v cieľovke, však takéto čísla tie seriály majú, takže neinzertné obdobie u nich dopadlo dobre narozdiel od Markízy :-D

  PS: inak je fajn, že Borovský odpisuje na e-maily, to je veľké plus – komunikácia s divákmi.

 2. Shawn | január 30., 2009 o 15:50 |

  Prison: sledovanosť mal celkom dobrú (priemer: 8,9 mil.), ale mal neuveriteľne starého diváka diváka

 3. Yukari | január 30., 2009 o 16:30 |

  Bolo by dobré vedieť čo budú dávať po DSM a Standoff. Obidva mám celkom rada a naozaj nechápem, prečo v USA tak prepadli, pretože to bolo celkom fajn, ale tiež my som rada vedela na čo sa môžem tešiť.

 4. Prison | január 30., 2009 o 20:01 |

  Yukari: možno dajú Dextera, ale tak ten nepôjde v prime-time :-), budú pokračovať CSI-čka, možno Damages… ale podľa mňa terajšia jar bude na americké seriály trošku ochudobnená v prime-time, lebo JOJka chystá nový seriál od D.N.A. „Ako som prežil…“ čiže v jeden deň (buď v utorok, stredu alebo vo štvrtok) slovenský seriál vytlačí americký :-)

 5. iikkii2 | január 30., 2009 o 23:03 |

  Nazov temy to vystihuje….co v Amerike nefunguje na Slovensku áno ……podla mna to bude tak aj s Pushing daisies….. uvidite ……Lebo z vlastneho preskumu viem ze to chyta kazdeho :D Ked to chytilo moju mamu tak neviem :D

 6. Peter | január 31., 2009 o 15:46 |

  Hlavný dôvod je v tom, že proste divák vie, že keď si prepne na TV JOJ, tak tam nenájde nejaké romantické sračkové filmy, alebo nejaký starý seriál alebo nejaký sitcom alá Priateľky a podobne. Čiže úspech seriálov na JOJke je hlavne v tom, že jojkári si už poznajú svojho diváka.

 7. puppiiiesss | február 6., 2009 o 20:08 |

  a hlavne jojka je preto dobrá, lebo DáVA seriály…nie ako ostatné slovenské tv, ktoré na to zvysoka …. a taká markíza, už asi tisíc ráz opakovala rexa, alfa či sped by spet..ale aby zreprízovali take Gilmore Girls?? to nie….
  aj preto milujem joj!!!! prosto, dávajú skvelé seriály, v skvelom čase a ešte ich aj reprízujú…:DD

Napíšte svoj názor