SERIÁLY.kinema.SK

JOJka: Jednoducho seriálová

News november 26., 2008

Od nového roku to televízia JOJ opäť roztočí. Ako inak, s nasadením nových seriálov. Podľa všetkého už v januári uvedie už spomínané seriály Women´s Murder Club (Svieža štvorka) a Standoff (Vyjednávači), dokonca aj jeden úplne nový (doteraz utajovaný) seriál, ktorým je Dirty Sexy Money. Jeho slovenský názov bude Sexi špinavé prachy. Tieto informácie nám exkluzívne poskytol programový riaditeľ televízie, František Borovský. Zatiaľ však nie je známe, v aké dni sa budú tieto seriály vysielať.

dirtysexymoneyjoj.jpg

Dirty Sexy Money si určite zaslúži pozornosť. A to nie len kvôli vynikajúcemu hereckému obsadeniu, ku ktorému patria Peter Krause, Donald Sutherland, William Baldwin, Samaire Armstrong, Lucy Liu (v 2. sérii) a ďalší.

Seriál sleduje život právnika (Krause), ktorý po smrti svojho otca preberá jeho bohatých klientov. Rodinu Darlingovcov však nedokáže zvládnuť len tak hocikto. Dirty Sexy Money aj v súčastnosti vysiela americká stanica ABC, na ktorej mala 1. séria seriálu veľký úspech, avšak kvôli štrajku scenáristov netrval dlho, odvysielalo sa iba 9 dielov, hneď na začiatku sezóny. Dlhá pauza medzi 1. a 2. sériou pravdepodobne zapríčinila, že aktuálna séria seriálu v sledovanosti prepadáva. Nanešťastie, podľa najnovších informácií, bol aj zrušený.

Na záver ešte jedna dobrá správa. Televízia JOJ zachránila slovenským divákom seriál Ghost Whisperer (Spriaznení duchovia), ktorého 1. sériu už vysielala Slovenská televízia. Keďže STV už nechcela pokračovať so seriálom, 2. sériu si zaobstarala JOJka.

VIAC O TITULE: , , ,Komentáre

 1. Prison | november 26., 2008 o 21:51 |

  Dirty Sex Money… no uvidime, tento serial si pozriem (ako takmer vsetky na JOJ :-) )
  Ghost Whisperer… tak to urcite potesi mnoho fanusikov
  Sviezia stvorka… dobry nazov :), tento serial a Vyjednavaci, zrejme pojdu bud namiesto Sharka, alebo namiesto Kosti (dufam, ze 4. seriu uz maju rezervovanu)
  Este by mohli odkupit od STV-ecky aj Zufalky, pretoze ta sa k nim sprava macošsky :-)

  Shawn: neskôr nám prinesieš článok aj kedy bude JOJka tieto seriály vysielať, teda v ktorých časoch?

 2. Shawn | november 26., 2008 o 21:59 |

  Prison: Samozrejme, akonáhle sa to dozvieme…

 3. Five By Five | november 27., 2008 o 07:55 |

  Zo seriálu „Dirty Sexy Money“ som si pozrel iba prvú časť, no nijak zvlášť ma to neoslovilo, tak som nepokračoval… Ale ak sa budem veľmi nudiť – možno to na tej JOJ-ke zhliadnem…
  Tými duchmi ma však príjemne prekvapili…

 4. Peter | november 27., 2008 o 09:22 |

  Treba povedať, že JOJka sa snaží prinášať mnoho dobrých seriálov, čo je veľmi fajn, síce niekedy jej to nevyjde (Earl, Jericho), ale tak je to pochopiteľné, že nie každý seriál si nájde svoju cieľovku… snaha sa cení, ja sa teším!
  Keďže JOJka ma veľmi dobre vyskladaný prime-time a late time po 22:00 hod. (čo sa týka sledovanosti), tak tieto seriály zrejme pôjdu buď po 23:00 hod., alebo cez soboty, nedele, poprípade v pracovné dni poóbede 13:00-17:00.

  Hlavne sa teším na tie promá, pretože ako všetci vieme JOJ vie vždy potešiť výbornými upútavkami!

 5. Andy | november 27., 2008 o 12:47 |

  Práveže JOJ to so seriálmi moc nevie. Fungujú jej len kriminálky a prime-time zapchá svojou otrasnou „originálnou“ produkciou. Nevie zaobchádzať s inými ako krimi seriálmi, čoho dôkazom je aj, že Lost jej bol najprv dobrý na víkendový prime-time a zrazu od tretej série už nebol dobrý ani len na nákup. Prison Break zmršili tiež pekne, každý lepší akvizičný seriál ide v noci, HIMYM a Earla pochovali úplne, takže to nevedia ani s komediálnym žánrom. Damages alebo Boston Legal majú zakúpené a nevedia čo s nimi, lebo už teraz je im jasné, že to sledované nebude.
  Slovenské TV kupujú až na pár výnimiek z USA len to, čo je už otrepané a videli sme to v x-variáciach. Trebárs z kontroverznejších sérii káblových staníc sa boja spustiť čokoľvek.

 6. Prison | november 27., 2008 o 14:25 |

  Jedina televizia, ktora vie ako tak narabat so serialmi je urcite JOJ… ostatne televizie ich vysielaju po nociach v nezmyselnych casoch, popripade ako STV im neustale meni vysielaci cas.
  JOJka vie spravit aj na serialy velmi dobre promo.
  Kriminalky v prime-time su najziadanejsi titul, maju uspech, preto su tam. Ostatne serialy by tam prepadli. Andy a ak ide serial aj o 22:00 mne to neprekaza (napr. Prison Break). Boston Legal a Damages si setria, pomaly uz dochadzaju nove serie CSI-ciek.

  Andy a na co budu nieco kupovat o com vedia, ze slovensky trh to neprijme, nezijeme v Nemecku, v Britanii, v Rakusku, v Polsku, v Rusku kde sa bezne vysielaju rozne akvizicie v prime-time a maju uspech.

 7. Leo | november 27., 2008 o 16:26 |

  No tak podla mna ma dobre serialy aj jednotka, kde je vsak problem ze maju chabe promo, ak vlastne nejake maju a potom sa cuduju ze im to nik nepozera, ale davaju ich aspon v prijatelnom case /nie ako markiza/ aj ked ich stale presuvaju..a jojka by uz mohla nasadit Damages, je to najlepsi serial co som videl za posledne roky, a Glenn Close je excelentná…

 8. Yukari | november 27., 2008 o 21:05 |

  Jojka má naozaj najlepšie seriály, veď sa stačí pozrieť len na CSIčka a Kosti, v USA super sledovanosť. Mne sa páčia aj Markizácke seriály, akurát že oni to vždy pokašlú zlým vysielacím časom, napríklad Gossip Girl, ktorú dávajú o jedenástej v nedeľu alebo NCIS, ktoré ani nedovysielali.

  Ale som zvedavá, čo Jojka spraví, keď im dojdú všetky série CSIčok, či ich budú opakovať alebo či budú naozaj dávať Damages alebo Boston Legal, proste nový seriál.

 9. Pato | november 28., 2008 o 19:47 |

  Dirty Sexy Money je veľmi dobrý seriál, podľa mňa lepší než Ghost Whisperer. CSI čka sú tiež obstojné, ale najlepšie seriály sú v skutočnosti – na Jednotke: House, Brothers and Sisters, Klinika, Zúfalky, 24 – to je silná káva aj na CSI

Napíšte svoj názor