SERIÁLY.kinema.SK

Káblové televízie pri tvorbe seriálov rady siahajú na kontroverznejšie témy a začína sa im to čoraz viac vyplácať. Po úspechu seriálov Dexter, The Tudors, Californication, Weeds alebo Dirt prichádza na televízne obrazovky seriál Sons of Anarchy. Táto dráma z produkcie stanice FX nás zatiahne do sveta motorkárskych gangov, obchodu so zbraňami, korupcie a krviprelievania.

SoA_3

Títo ľudia však majú dve tváre, jednu ukazujú celému svetu a tú druhú len svojím najbližším. Pri pozeraní Sons of Anarchy zistíte, že všetko nie je len čierne alebo biele, niektorí žijú v odtieňoch šedej celý svoj život. Clarence „Clay“ Morrow (Ron Perlman) a jeho nevlastný syn Jackson „Jax“ Teller (Charlie Hunnam) sú hlavami motorkárskeho klubu Sons of Anarchy, ktorý ovláda malé kalifornské mestečko Charming.

Nočné kšefty so zbraňami zakrýva rodinná autodielňa, miestny šerif je podplatený a obyvatelia sú radi, že sa v meste nájde niekto, kto udrží ostatné kriminálne živly na uzde. Všetko sa zdá byť až pridobré na to, aby to bola pravda… a problémy na seba nenechajú dlho čakať. Konkurenčný gang obchodujúci so zbraňami prenikne hlboko na ich územie, vyrabuje a vypáli ich sklad. Okrem nespokojných zákazníkov sa postupne začínajú vynárať aj rodinné ťažkosti a duchovia minulosti.

SoA_1

Okrem Rona Perlmana, ktorého prekvapivo málo ľudí spozná bez latexového mejkapu a odpílených rohov, a Katey Sagal sa môžete tešiť aj na niekoľko menej známych tvárí. Či už je to Drea de Matteo (Joey, The Sopranos), Sprague Grayden (Jericho, Joan of Arcadia), Mark Boone Junior (The Thin Red Line, Se7en, Die Hard 2) alebo Ryan Hurst (Medium, Wanted). Výhodou vysielania na káblových televíziách je samozrejme aj realistickejšie zobrazenie a prakticky neexistujúca cenzúra. Veď kto by uveril, že členovia motorkárskeho gangu nevypustia z úst ani jedinú nadávku alebo neriešia spory neprimeraným násilím. Herecké výkony a revúce motory výborne dopĺňa hudobný podklad, ktorý prejde od všetkého očakávaného (o theme song sa postarali Dave Kushner a Bob Thiele Jr.) až k Elvisovi.

SoA_2

Celkový dojem je lepší, než som očakával. Dobrý výber hercov, kriminálna zápletka, akcia aj dráma… čo viac treba? Podobné seriály proste káblovým televíziám sedia, netreba na tom nič meniť. Ak sa rozhodnete Sons of Anarchy vyskúšať, tak to rozhodne nebude strata času. Hodnotím na 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Flo | september 7., 2008 o 12:34 |

  Nevíte prosím jaká byla sledovanost?

 2. Shawn | september 7., 2008 o 14:27 |

  Flo: Okolo 1,5 milióna. Na FX je to celkom dobrá sledovanosť.

 3. sagara | september 8., 2008 o 12:30 |

  kks… Charlie Hunnam v dalsom serialy? To musim vidiet!!! A este aj Katey Sagal…

 4. RaStar | september 11., 2008 o 09:11 |

  vyzera to dobre, dufam ze to nebudu rusit, ako kazdy dobry serial v tejto dobe…cest vynimkam =)

 5. Sisi | október 12., 2008 o 13:51 |

  Charlie Hunnam v hlavnej ulohe? Tak to si nesmiem nechat ujst ani jeden diel! Ale aj tak bol Cahrlie najlepsi v Hooligans!:)

Napíšte svoj názor