SERIÁLY.kinema.SK

V dnešnej dobe sa na obrazovkách neobjavuje veľa fantasy seriálov založených na rôznych legendách. Pamätáte sa ešte na kultové seriály Hercules a Xena? Práve ich tvorca, Sam Raimi, sa rozhodol, že v spolupráci s ABC Studios nakrúti podľa knihy Sword of Truth, ktorý napísal Terry Goodkind, seriál Legend of the Seeker (pôvodne sa mal volať Wizard´s First Rule). Goodkind bude tiež spolupracovať na seriáli, ktorý sa mimochodom už začal nakrúcať na Novom Zélande a hneď sa môžeme tešiť na 22 dielov. Craig Horner (Richard Cypher) a Bridget Regan (Kahlan) budú hlavné postavy a k seriálu sa medzičasom pridal aj Bruce Spence ako Zeddicus Zu’l Zorande, Jay Laga’Aia ako Chase Brandstone a v neposlednom rade Craig Parker ako Draken Rahl.

Legend of the Seeker

Legend of the Seeker sa však bude šíriť nezvyčajným spôsobom. Nebudú ho vysielať obyčajné televízne stanice, ale bude sa šíriť cez lokálne káblové televízne siete tzv. „syndication“. Týmto spôsobom sa vysielali aj seriály Relic Hunter, V.I.P., Baywatch, tiež aj Hercules a Xena a mnoho ďalších. Dvojhodinová premiéra 1. série bude 1. novembra 2008. Dostupná je už aj oficiálna stránka seriálu, na ktorej si môžete pozrieť aj prvé promo video, ktoré vás určite vtiahne do úžasného príbehu.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Khan | august 3., 2008 o 20:13 |

  WOW… fantasy zase v TV? Great:)

 2. Framk | august 5., 2008 o 15:30 |

  Já ty knížky čtu a jsem u patého dílu a je to dobrý i když občas trochu nechutný. Jsem zvedav jestli v tom serialu budou taky takové nechutné scény:-)

 3. Pyramaze | august 24., 2008 o 21:22 |

  Ja som precital vsetky dieli co vysli (mimochodom, je ich 21 :) ) a stale sa cela saga neskoncila… to som teda zvedavi na serial :)

 4. Legenda bude pokračovať… | Seriály.KINEMA.sk | december 10., 2009 o 10:34 |

  […] Seriál Sama Raimiho nakrúcaný na Novom Zélande, ako aj jeho predchodcovia Hercules a Xena, a založený na knižnej predlohe s názvom Sword of Truth, ktorá bola preložená do viac ako dvadsiatich jazykov, dokázal len cez lokálne káblové siete vygenerovať takú sledovanosť, akú s väčšinou jej seriálov nedosahuje ani televízna stanica The CW. Obnovenie seriálu Legend of the Seeker teda nie je prekvapením, aj keď v jeho kvalite sú aj nejaké medzery. […]

Napíšte svoj názor