SERIÁLY.kinema.SK

thetudorsseason2hbo-2.jpg

Už je to takmer rok, čo sme vás upozorňovali na premiéru historicko-dramatického seriálu The Tudors (Tudorovci) na obrazovkách HBO. Seriál mal u divákov v USA nemalý úspech a tak sa dočkal na káblovej stanici Showtime aj pokračovania vo forme 2. série, ktorú už od septembra budete môcť sledovať aj u nás na HBO. Ak ste prvú sériu zmeškali, tak nezúfajte, od 1. augusta 2008 si ju budete môcť pozrieť v repríze na HBO2, každý piatok po 20:00, vždy dve časti za sebou.

Na konci prvej série nás tvorcovia nechali v neistote. Anne Boleynová (Natalie Dormer) má na kráľa čoraz väčší vplyv, kardinál Wolsey (Sam Neill) spáchal samovraždu v cele londýnskeho Toweru, kráľ Henry VIII. (Jonathan Rhys Meyers) sa rozhodol oddeliť Anglicko od katolíckej cirkvi so sídlom v Ríme a Thomas Cromwell (James Frain) začína s drastickou reformáciou. V krajine vládne nepokoj a kráľovský dvor je plný intríg.

thetudorsseason2hbo.jpg

Druhá séria pridáva udalostiam na tempe a závažnosti. Atmosféra je oveľa temnejšia. Anne Boleynová útočí na kráľovnú, jej postavenie a dcéru Mary. U Henryho sa začína prejavovať paranoja, priatelia ho jeden za druhým zrádzajú. Na scéne sa objavuje pápež Pavol III. (Peter O’Toole), ktorý je odhodlaný zabrániť vytvoreniu anglikánskej cirkvi na čele s kráľom. Udalosti, ktoré sa navždy zapíšu do dejín, sú za dverami. Nezabudnite! Druhá séria Tudorovcov na HBO.Napíšte svoj názor