SERIÁLY.kinema.SK

Štrajk scenáristov má na svedomí mnohé. Jeho najočividnejším následkom bolo skrátenie sérií práve vysielaných seriálov a odklady niektorých chystaných projektov do nasledujúcej sezóny. Na druhej strane však poskytol scenáristom (okrem zodratých topánok z neustáleho pochodovania) aj možnosť pozrieť sa na svoje diela s odstupom a prehodnotiť cestu, po ktorej kráčajú. Vďaka tomu na nás, podľa vyjadrení samotného Tima Kringa, čakajú napríklad oveľa akčnejší Heroes (3. kapitola – Villains). Niektorí géniovia však nedokázali len nečinne sedieť a čakať na koniec štrajku.

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog

Joss Whedon už neraz dokázal, že svojej robote rozumie ako málokto. Buffy the Vampire Slayer (Buffy: Premožiteľka upírov), Angel a Firefly (neskôr film Serenity) majú po celom svete tisícky fanúšikov všetkých vekových kategórií a stali sa kultom, stále sa uvažuje o samostatných filmoch inšpirovaných postavami z jeho seriálov, Dollhouse je jedným z najočakávanejších projektov sezóny 08/09… takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Už dlhšie sa pohrával s myšlienkou nezávislého projektu, v ktorom by mu nikto nekecal do jeho vízií, a štrajk mu dal príležitosť ho realizovať.

Dr. Horrible’s Sing-Along Blog je približne 40 minútový komediálny muzikál rozdelený na 3 akty, ktorý je do 20. júla 2008 voľne dostupný ako stream na www.drhorrible.com a za symbolický poplatok na iTunes. Neskôr bude vydaný na DVD spolu s kopou extra materiálov z natáčania, komentármi atď. Tvorcom, režisérom a scenáristom v jednej osobe je práve Joss Whedon. Do tímu naverboval svojich dvoch bratov scenáristu Zacka, skladateľa Jeda a herečku/scenáristku Maurissu Tancharoenovú. Herecké obsadenie je vzhľadom na nízky rozpočet (všetko ide z Jossovho vlastného vrecka) a internetový formát veľmi prekvapivé. V hlavných úlohách sa predstavia Neil Patrick Harris ako Billy/Dr. Horrible, Felicia Day ako Penny a Nathan Fillion ako Kapitán Hammer.

Reakcie fanúšikov sú pozitívne – hraničia s nadšením. V prvých hodinách sa im dokonca podarilo preťažiť servery služby Hulu, ktorá dostupnosť videa zabezpečuje. Každý akt má približne 90MB (13-14 minút), ten tretí a zároveň posledný bude sprístupnený zajtra. Ak sa chcete presvedčiť sami, tak neváhajte, zostávajú vám ešte dva dni. Pod textom na vás čaká informačný widget a pár fotiek z natáčania.

Dr. Horrible 1Dr. Horrible 2Dr. Horrible 5Dr. Horrible 4Dr. Horrible 3Dr. Horrible 6Dr. Horrible 8Dr. Horrible 7Komentáre

 1. Coleo | júl 18., 2008 o 20:19 |

  Je to proste DOKONALÉ! A nehovorím to len preto že Jossa uctievam ako televízneho boha ktorého nikto nikdy neprekoná =)

 2. Arax | júl 18., 2008 o 21:25 |

  jednoznacne :) ako prvy svetu ukazal, ze nezalezi na zanri a rozpocte, ale na zpracovani… a za par hodin tu mame finale!

 3. ivuska110 | júl 18., 2008 o 23:44 |

  very very nice
  neil patrick harris a spievanie…juj brutus combination ;)

 4. Arax | júl 19., 2008 o 10:53 |

  tak taky dejovy zvrat som fakt necakal…

 5. Anuris | júl 20., 2008 o 11:10 |

  Parada! Joss opat nesklamal. :-)

 6. Yukari | október 13., 2008 o 17:04 |

  Absolútne úžasné, krásne, zábavné a na konci smutné až k plaču. Dr. Horrible bol napísaný geniálne – akokeby rozdvojená osobnosť, na jednej strane zamilovaný Billy, na druhej Dr. Horrible, keď mu zomrela láska jeho to vôbec neranilo, len sa z neho naozaj stal tak „hrozný“ človek.

Napíšte svoj názor