SERIÁLY.kinema.SK

Káblová stanica ABC Family sa málokedy odhodlá zaradiť do svojho programu sci-fi seriál. Úspech Kyle XY ich však trochu povzbudil a tak sa to rozhodli vyskúšať znova. Nový seriál The Middleman je adaptáciou rovnomenného komiksu a ide na vec z trochu iného uhla. Nesnaží sa o vážny príbeh a prvotriedne efekty za ťažké prachy, útočí skôr na rodinné bránice. Hľadáte ľahký a vtipný seriál, pri ktorom sa dá relaxovať a zároveň máte radi akciu?

middlemanpilot1.jpg

Wendy Watsonová (Natalie Morales) je uštipačná a má problém s autoritami. Strieda jednu prácu za druhou, nikde sa dlho neudrží a matka jej to neustále pripomína. Momentálne pracuje ako sekretárka v AND Laboratories, v spoločnosti zaoberajúcej sa genetickým inžinierstvom. Netuší, že jej život nečakane zmení smer.

Po havárii v labáku na ňu zaútočí zmutovaná príšera. Wendy zachová chladnú hlavu a bráni sa nožom na otváranie listov. Z ničoho nič sa tam objaví The Middleman (Matt Keeslar), ktorý je vybavený na riešenie presne takýchto problémov.

middlemanpilot2.jpg

Na verejnosť sa dostane len stručná správa o výbuchu plynu a Wendy príde o prácu, pretože celý incident má údajne na svedomí jej zapaľovač po otcovi. Hľadanie nového miesta ide dolu vodou a tak jej nezostáva nič iné, ako sa vrátiť do bytu, o ktorý sa nelegálne delí s Lacey (Brit Morgan), aktivistkou za práva zvierat. Tá práve chystá demonštráciu za práva zajačikov a len tak ledabolo jej odovzdá odkaz od agentúry Jolly Fats Wehawkin, ktorá by pre ňu vraj vedela nájsť prácu. Po sérii veľmi čudných testov vykonávaných veľmi čudnou ženskou menom Ida (Mary Pat Gleason) dostane Wendy príležitosť stať sa členom Middlemanovho tímu.

middlemanpilot3.jpg

Spočiatku to veľmi svojrázne odmieta, ale keď si uvedomí, že lepšie pracovné príležitosti sú vo hviezdach a naháňať monštrá je sranda, tak sa zapojí do vyšetrovania vrážd miestnych mafiánov. Stopy vedú do miestneho výskumného strediska, kde doktorka Gibbsová (Mary Lynn Rajskub, určite v nej spoznáte Chloe z 24 hodín) pracuje s gorilami, skúma ich mozgový potenciál. Všetky gorily v stredisku sú ovládané pomocou hlavného počítača a na krku nosia prístroj, ktorý im umožňuje hovoriť. Jeden zo zverencov Dr. Gibbsovej údajne zahynul pri havárii testovacieho lietadla, keď však Middleman a Wendy nájdu v jeho klietke tajnú miestnosť plnú reklamných predmetov k filmu Krstný otec, všetko začne do seba zapadať…

middlemanpilot4.jpg

Rozuzlenie zápletky vás samozrejme čaká až v samotnej epizóde. Po prečítaní takéhoto stručného obsahu by sa vám mohlo zdať, že seriál bude nudný, ale nenechajte sa zmiasť. Tak ako som už napísal v úvode, celý seriál stavia na momentoch parodujúcich „vážne“ sci-fi seriály. Celkový dojem preto dosť zavisí na tom, aký humor máte radi. Na druhú stranu, za vyskúšanie nič nedáte. Hodnotím na 7/10. Ako vždy, aj teraz sa tešíme na vaše názory v komentároch.Komentáre

  1. trillian | jún 22., 2008 o 16:15 |

    hmmm, niektoré veci mi zneli dosť absurdne. a ja milujem absurdný humor. toto si nenechám ujsť :D

  2. Hurvi | jún 27., 2008 o 11:24 |

    No z toho popisu mi to dost pripomina Special Unit 2…

Napíšte svoj názor