SERIÁLY.kinema.SK

Slovenská televízia nás ešte stále vie prekvapiť! Len nedávno sme sa dozvedeli o príchode mini seriálu The Lost Room (Motelová izba) a teraz už vieme aj to, akú novinku nasadí verejnoprávna televízia do letnej programovej štruktúry. Bude to The Amazing Race, závodná reality show, ktorá sa v USA úspešne vysiela od roku 2001 a dožila sa už 12 sérií, totiž počas jednej sezóny sa uvádzali až dve 11 až 13-dielne série.

The Amazing race

STV Jednotka ju uvedie s výstižným názvom Úžasné dobrodružstvopo skončení reprízovaných dielov 1. série seriálu Ghost Whisperer (Spriaznení duchovia), teda od 25. júna 2008. Táto reality show sa vysiela aj na káblovej stanici AXN, kde aktuálne beží už jej 10. séria. Stanica AXN každú sériu uviedla s titulkami, STV ich bude vysielať s dabingom. Zatiaľ však nie je známe koľko sérií chystá odvysielať. Niektorí možno nepoznáte túto reality show, tak vám ju trošku priblížim.

V závode súťaží 11 dvojčlenných tímov, väčšinou pozostávajúcich z párov, priateľov, snúbencov alebo príbuzných, ktoré sa vydávajú na dobrodružnú cestu okolo sveta s cieľom doraziť na konci celého závodu ako prvý a získať tak 1 milión dolárov. Každý diel je súhrn jednej etapy, na konci ktorej vypadáva posledný tím. Ten tím, ktorý po splnení rôznych úkolov dorazí na hociktorej etape ako prvý, dostáva nejakú menšiu výhru, napríklad nejaký zájazd. Súťaž je napínavá, hlavne blížiac sa ku koncu, kedy už ostalo iba niekoľko tímov. Vtedy už každý tím musí bojovať iba za seba, aj na úkor priateľstiev, ktoré počas závodu vznikli medzi jednotlivými tímami, ak chce získať miliónovú výhru.Napíšte svoj názor