SERIÁLY.kinema.SK

Merin Fristová je mladá, pekná, úspešná poradkyňa v partnerských vzťahoch. V živote mala snáď všetko, čo si môže každá žena priať – skvelú kariéru, slávu, obdiv i milovaného muža. Jej preplnené prednášky, na ktorých radila ženám, ako nájsť toho správneho chlapa mali taký úspech, že kniha „Ja randím, tak vy prečo nie?“ na sebe nenechala dlho čakať. Všetko by to bolo ako z krásnej rozprávky – princezná by si vzala svojho vysnívaného princa, vysadli by na bieleho koňa, vydali sa za západom slnka a žili šťastne, až kým by nepomreli.

Men In Trees

No áno, možno by to tak aj skončilo, keby naša princezná vplyvom náhodných udalostí nezistila, že jej princ ju „tak trošku“ podvádzal s inou ženou. A tak sa Merin vracia náhle späť do reality, keď od života dostáva poriadnu facku a zisťuje (tak ako každá druhá žena na tejto planéte), že muži sú iba odporné svine a jej snúbenec je to najväčšie hovädo.

Prvé minúty seriálu pripomínajú dokonale obohraté klišé z amerických romantických filmov – ON podvedie ju, ONA sa z toho psychicky zrúti a je teda pravdepodobné, že ONA sa rozhodne zanevrieť na mužské pohlavie a vynaloží maximum úsilia a energie, aby sa postavila pevne nohami na zem. Na tomto mieste ale tradičný príbeh z pera Danielle Steelovej končí, pretože naša hrdinka sa správu o snúbencových posteľných radovánkach dozvie v lietadle smerujúcom na Aljašku.

SMALLVILLE

Chladné počasie však nie je tým, čo by Merin na Aljaške najviac frustrovalo. Skôr je to zistenie, že mestečko Elmo je azda najväčším zapadákovom v tak vyspelej krajine akou Amerika bez pochyby je. Spinning a pedikúra? – S tým sa rovno rozlúčte. Cigarety? Tak s nimi si doprajete chuť iba na začiatku mesiaca. Netreba však „hádzať flintu hneď do žita“. Veď čo na tom, že posledným výkrikom miestnej módy je hrubá vzorkovaná flanelová košeľa? A ako by toho nebolo na ňu práve dosť, na každom rohu sa to tu hemží testosterónom. Áno, muži sú všade a dokonca aj na stromoch. Spamätať sa z citového šoku preto nebude vôbec jednoduché…

SMALLVILLE

Hlavnú úlohu vzťahovej poradkyne hrá americká filmová a televízna herečka Anne Heche, ktorú viac ako jej umenie preslávili svojho času bulvárne články o jej sexuálnej orientácií, resp. jej vzťahu s americkou herečkou, humoristkou a hostiteľkou americkej show Ellen DeGeneres (Ellen DeGeneres Show). Vraví sa, že neskoršieho manžela dokonca opustila pre kolegu Jamesa Tuppera, ktorý hrá v seriáli Men in Trees biológa Jacka Slatteryho. Pamätať si ju môžete z takých seriálov ako Ally McBealová, Everwood, Nip/Tuck či filmov Donnie Brasco, John Q alebo remake-u klasického hororu Psycho. Táto sympatická blondínka sa nestráca ani v úlohe tak trochu uletenej Merin Fristovej. Občas mi síce pripomínala svojimi „výkonmi“ Susan Meyerovú zo Zúfalých manželiek, ktorá sa dostáva dosť často do „prekérnych“ situácií (scéna s medvedíkom čistotným, či „zahrievacia procedúra“ v chatke), no seriálu to na iskre až tak veľmi neuberá. Najmä keď neobídeme fakt, že mestečku Elmo dominuje patriarchát. Celkovo možno skonštatovať, že casting na jednotlivé postavy dopadol dobre, pretože obsadením menej známych „neošúchaných“ tvárí, ktoré sa môžu zľahka vyvíjať, seriál iba získava.

SMALLVILLE

Muži na strome pochádzajú z dielne americkej stanice ABC, kde sa doteraz natočili 2 série. Z ústrednej témy je jasné, že sa snaží cieliť najmä na ženské publikum a aspoň čiastočne vyplniť bublinu, ktorá v televízií ABC ostala po ukončení seriálu Sex v meste. Seriál sa radí do kategórie tých, ktoré sa snažia na záver naservírovať divákovi nejaký emocionálny odkaz (ako Grey´s Anatomy, Desperate Housewives a pod.) Silnou dominantou seriálu je paralela medzi dievčaťom z veľkomesta, ktoré musí zvládať nielen svoj osobný život ale aj nástrahy zapadákova. Postavy pôsobia omnoho vierohodnejšie a realistickejšie ako podaktoré seriály, ktoré majú herecké obsadenie preplnené peknými ksichtami z obálok teenagerských časopisov. Pilotný diel je svieži, úsmevný, chytľavý a spolu s dobre zvoleným hudobným podkladom dáva šancu, že si ho diváci zapnú ako večernú oddychovku pred spaním. Ak autori, samozrejme, nezaspia na vavrínoch.

Jeho prvá séria sa v týchto dňoch vysiela na televízií Prima a u nás doma, na Slovensku ho už stihla zakúpiť televízia Markíza. Výsledný verdikt 8/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. marcoz | apríl 9., 2008 o 19:40 |

  Muži na stromoch je jeden úúúúúžasný seriál. Doteraz som nevynechal ani jeden diel a som presvedčený,že mi neujdú ani tie nasledujúce. Dialógy sú svieže a vtipné a na niektoré z nich len tak ľahko nezabudnete. Anne Heche je skvelá. Nie síce až taká strelená ako v Ally McBealovej,ale od tej postavy nemá ďaleko :o))) Vrelo odporúčam!

 2. David | apríl 9., 2008 o 20:01 |

  Kdy ho budou davat na Markize? Prosim odpovezte

 3. Shawn | apríl 9., 2008 o 20:08 |

  Zatiaľ iba to vieme, že televízia má seriál zakúpený… ak budeme vedieť niečo bližšie, dáme informáciu hneď na stránku.

 4. sonador | apríl 9., 2008 o 20:21 |

  Skvely serial, az na ten jej hlas, dost neprijemny.. :) keby po mne kricala, asi ju uskrtim..

 5. Alojs | apríl 9., 2008 o 23:37 |

  No já nevím, já jsem zatím na primě viděl všechny díly a seriál mi zas tak úžasný nepřijde, čekal jsem od něj trochu víc, první díly byly fakt dobré, jak si zvykala na život na „venkově“ a čekaly na ní různé nástrahy, ale teď už to začíná být trochu nuda, no uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet

 6. Coleo | apríl 10., 2008 o 07:31 |

  Oh…no, MIT je super seriál ale v 2 sérií sú dve tak strašne debilné storyliny…je to smutné. Inak je to fajn. Ale na iné ABC seriály (alebo aspoň ten Greys a DH) to nemá…
  A tiež je škoda že sa asi nedočkáme tretej série.

 7. trillian | apríl 10., 2008 o 18:39 |

  jeej, toto je straaasna haluska! prve diely som sice nevidela(strasna skoda), tieto si veru uzivam… pocnuc poslednym dielom a ftipnymi scenami s neposlusnymi lesnymi zvieratami- ten medved v kuchyni bol fakt odfajc:D

Napíšte svoj názor