SERIÁLY.kinema.SK

Ak ešte nie ste rozhodnutí, či po vzhliadnutí pilotného dielu T:TSCC (písať to stále v plnom znení ako Terminator: The Sarah Connor Chronicles by ma asi stálo život) pokračovať v sledovaní, tak práve vám je určená nasledujúca recenzia. Či už vás obsah na prvý pohľad upúta alebo nie, obetujte 40 minút a epizódu si pozrite. Predsa len ide o akčný seriál a text neprezradí všetko.

terminator1.jpg

Po krátkej rekapitulácii zistíme, že Sarah, John a Cameron sú už niekoľko dní zatvorení doma. Ich prvou úlohou v novom tisícročí je získanie falošných dokladov, John však musí zostať doma, podľa jeho matky je to všetko príliš nebezpečné. Pokúsia sa kontaktovať skupinku bojovníkov za slobodu z budúcnosti, keď však dorazia na miesto stretnutia, zistia, že všetci sú mŕtvi. Niekto ich predbehol. Pri prehliadke tiel narazia na jedno, ktoré nie je ľudské a dosť živo sa bráni. Prenasledovanie v uličkách mesta je neúspešné a terminátor im napriek všetkej snahe uniká. Podľa Cameron sa však nemusia obávať, pretože jeho úlohou bolo zlikvidovať bunku vzbúrencov a o ich prítomnosti nič nevie. To však neplatí o ich starom známom z banky, ten sa pripravuje na útok a nezabráni mu v tom ani strata hlavy alebo 8 rokov na šrotovisku.

terminator3.jpg

Hlavným problémom však stále zostávajú falošné doklady a preto sa musia obrátiť na miestnych profesionálov. Tu však nepomáhajú ani staré kontakty a za všetko sa musí platiť. Do toho všetkého sa zapletie John, ktorému sa nechce sedieť doma, zrada na nečakanom mieste a Cameron, ktorá nedokáže zapadnúť medzi ľudí.

Celá epizóda na mňa pôsobila vcelku dobrým dojmom. Potvrdilo sa, že terminátora sa len tak ľahko zbaviť nedá a agenti FBI sa tiež nevzdávajú. Všeobecne najslabšiu dejovú líniu má John Connor, ale Sarah s Cameron to vyvažujú. Videl som už aj tretiu epizódu, takže môžem povedať, že seriál si drží dobrú úroveň a ak budú takto ďalej pokračovať, tak si divákov udržia. Možno to nebudú extrémne vysoké ratingy, ale dosť na to aby ich udržali celú sezónu vo vysielaní. Hodnotím na 7/10.Komentáre

 1. ;-) | február 4., 2008 o 23:20 |

  Co tak sem dat info o Beaking Bad? :-)

 2. WillCorn | február 15., 2008 o 20:54 |

  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.part1.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.part2.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.part3.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.part4.rar

Napíšte svoj názor