SERIÁLY.kinema.SK

Pushing Daisies 1×02

Epizódy február 19., 2008

V úvode epizódy sa ocitáme v spomienkach mladého Neda, ktorého otec po smrti jeho mamy opustil a umiestnil do chlapčenskej Longboroughovej školy. Neda navyše trápila myšlienka, že svojím dotykom môže oživiť mŕtveho, no vzápätí mu život opäť vziať. Tento „dar“ mu prinášal viac smútku ako radosti, a tak sa rozhodol pre jediné, pred všetkými ho utajiť.

pushingdaisies102-1.jpg

V súčasnosti však bol nútený o tomto dare povedať ďalšej osobe. Osobe, ktorá mu vždy bola najbližšia, osobe, po ktorej odmalička túžil, osobe, ktorej dal druhú šancu na život. Aj napriek tomu ho však vo vnútri zožieralo ďalšie tajomstvo, ktoré sa mu vybavovalo vždy, keď sa na Chuck pozrel, a ktoré jej nesmel nikdy prezradiť. Radosť z nečakaného zjavenia sa „mŕtvej“ dievčiny s Nedom nezdieľa susedka a zvedavá spolupracovníčka Olive, ktorá Neda tajne ľúbi a svojský detektív Emerson Cod, ktorému sa ani trocha nepozdáva, že ju Ned ťahá všade a jej prítomnosť považuje za nepodstatnú. V márnici sa všetci traja dostávajú k novému prípadu Bernarda Slaybecka – mladého a slobodného výrobcu aut, ktorého neznámy páchateľ zrazil a ušiel z miesta činu. Len Ned môže zistiť, kto má tento ohavný čin na svedomí. Po vypršaní jednej minúty sa však Ned, Chuck a Emerson dozvedajú zarážajúcu a viac ako podivnú skutočnosť, Bernarda zabila testovacia figurína.

pushingdaisies102-2.jpg

S odkazom, ktorý mŕtvy Bernard vyslovil tesne pred vypršaním svojej minúty, sa Chuck a Ned vyberajú do automobilovej spoločnosti Dandy Lion, ktorá sa pýši prevratnou novinkou – automobilom jazdiacim na púpavy. Tam zisťujú, že za smrť Bernarda Slaybecka nesie zodpovednosť niekto, kto sa obliekol ako testovacia figurína, aby tak jeho čin zostal navždy neodhalený.

Táto epizóda bola opäť len ukážkou toho, že čierny humor, skvelé herecké výkony, nezabudnuteľná atmosféra, napätie a svojský humor Emersona Coda vytvárajú niečo, čo sme doposiaľ ešte nemali možnosť v žiadnom inom seriáli vidieť. Pokiaľ vás teda prvá epizóda nepresvedčila o tom, že si tento originálny seriál zaslúži vašu pozornosť, som si viac než istá, že po zhliadnutí druhého dielu vo vás už žiadne pochybnosti nezostanú.Komentáre

  1. Tom | február 19., 2008 o 21:58 |

    Pjekne Sarinka :) Vystizne napisane..epizodu som videl a tiez sa mi pacila :)

Napíšte svoj názor