SERIÁLY.kinema.SK

Niektoré seriály mali šťastie a dostali sa do vysielacieho plánu tej, či onej televízie. Niektoré však zostali ležať v prachu a nikto už o ne pravdepodobne ani nezakopne. Rád by som sa mýlil, ale realita je proste taká. Každoročne tak zanikne značné množstvo projektov, ktoré neprerazili. Jedným z nich je aj pilot seriálu Babylon Fields, o ktorom dnes budeme hovoriť. Nepochybujem o tom, že väčšina z vás o ňom ešte ani nepočula, teda, ak ste nečítali tento článok o potenciálnych projektoch na sezónu 2007/08. Ak by ste o ňom predsa len chceli niečo vedieť tak sa pohodlne posaďte a prečítajte si celý článok.

bf1.jpg

Seriály o zombíkoch začínajú spravidla všetky rovnako, ani Babylon Fields sa nepodarilo zbaviť tohto „niečo-sa-hrabe-von“ klišé. Ak však čakáte, že sa tam budú žrať mozgy a lebo iné časti tela, tak teraz vás čaká prekvapenie… Pilot (a teda pravdepodobne aj celý seriál, keby ho nezmietli zo stola) sa podobá viac na rodinnú drámu, než na nejaký mystický horor. Celý cintorín sa totiž prebral k životu a všetci sú hŕŕ-hŕŕ do riešenia problémov, pri ktorých ich zastihla smrť.

bf2.jpg

Seriál sleduje osudy niekoľkých rodín súčasne. Prvou z nich je Janine Wunch (Amber Tamblyn zo seriálu Joan of Arcadia) a jej matka Shirley (Kathy Baker). Prídu domov z nákupu a koho nevidia?! Otca a manžela v jednej osobe, samozrejme dávno „tragicky zosnulého“, ako si sedí pred televízorom a popíja pivo. Ďalej sa ešte zoznámime s detektívom, jeho sestrou (a jej mŕtvym manželom) a mierne militantnou rodinou Janininho priateľa. Každá z postáv má na situáciu iný názor. Niektorí sú šťastní, niektorí vystrašení a niektorí si čistia AK-47…

bf4.jpg

Vráťme sa však k seriálu ako celku. Rozhovory sú suché, zápletka je viac ako čudá a väčšine hercov by ste neverili ani keby sa vám snažili predať ponožky na trhovisku. Možno to znie trochu tvrdo a hanlivo, ale vzhľadom na to, že seriálu to už ublížiť nemôže, tak sa treba pozrieť pravde do očí. Rozoberme si to slovné spojenie „viac ako čudná zápletka“. V niektorých seriáloch je čudná zápletka vítaná (ako napríklad v excelentnom Pushing Daisies), ale v Babylon Fields absolútne nefunguje. Nuda, nuda, nuda. Bohužiaľ. Je však jasné prečo tento seriál prehral súboj s Moonlight o piatkový vysielací slot. Moonlight síce neprináša nič prevratného a dosť nápadne sa podobá na Blood Ties, ale stále je o triedu vyššie ako Babylon Fields.

bf3.jpg

Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči, tak niekde na internete je k dispozícii pilotná epizóda, je to mimochodom jediný screener neobjednaného seriálu, ktorý sa objavil. Možno v seriáli uvidíte niečo, čo som prehliadol, napríklad nejaký skrytý potenciál a pochválite sa v komentároch. Pilot hodnotím na 3/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor