SERIÁLY.kinema.SK

aliasaxns.jpg

Celý svet žije premiérami nových seriálov a pokračovaním tých úspešných z predchádzajúcich sezón. Nechajme tento ošiaľ na chvíľu tak a pozrime sa na nejakú „klasiku“, ktorá si určite zaslúži vašu pozornosť. Tí, čo ešte nepočuli o špionážne-akčnom seriáli Alias, by mali tomuto článku venovať zvýšenú pozornosť! Pre fanúšikov to bude len taká zbežná informácia o jeho vysielaní na AXN. V nasledujúcom texte sa nevyhnete spoilerom, budem sa však snažiť, aby som ich počet udržal na rozumnej úrovni. Predsa len je Alias seriál založený z veľkej časti na prekvapeniach, takže by to nebolo fér, keby ste o ne kvôli mne prišli…

Najprv sa teda pozrieme na to, kedy a kto bude seriál vysielať a potom prejdem k informáciám o seriáli ako takom (nazvime to „Úvod do Aliasu“). Ak ste pozerali Alias na Markíze tak vás určite nepotešilo, že po ukončení štvrtej série nenasledovala tá záverečná piata. Na to aby sme mohli pokojne spať zostalo priveľa nezodpovedaných otázok… AXN nám však ponúka možnosť to napraviť. Už 2. októbra (t.j. v utorok) o 21:00 začína vysielať 4. sériu (opakovanie je matka múdrosti a otec plagiátu), ktorá bude pravdepodobne nasledovaná premiérou tej 5.série (má bohužiaľ len 17 dielov, ale obsah zatieni počet), ktorú ste ešte ani na Markíze nemohli vidieť. Ak by ste nejakým stašným nedopatrením náhodou zmeškali niektorý diel, tak využite modernú techniku a na chladničku si nalepte lístok s textom „Alias IV, repríza každú sobotu o 22:00 na AXN“.

Toľko teda o vysielaní a teraz je čas zasvätiť nováčikov do sveta špionáže, zrady, milióna kostýmov, zrady, technických zázrakov, zrady a Mila Rambaldiho. Sydney Bristowová študuje na vysokej. Jedného dňa ju osloví neznámy muž a ponúkne jej prácu v CIA. Sydney sa tejto príležitosť okamžite chopí a rozhodne sa slúžiť vlasti. Základom jej nového tajného alterega, tajnej agentky, je absolútne utajenie. Nikomu nesmie prezradiť, čo robí a kam sa stráca po podozrivých telefonátoch. Vďaka svojim výnimočným schopnostiam sa stáva jednou z najlepších agentiek (a agentov) sekcie SD-6, ktorá ako krytie využíva banku Credit Dauphine. Túto sekciu vedie Arvin Sloan, ktorý je tajomnejší ako 99,999% populácie tajných agentov (0,001% = Arvin Sloan). V priebehu pilotného dielu Sydney postupne odhaľuje pravdu o SD-6 (a jej skutočnom poslaní), o svojom otcovi a matke, o tom, čo sa stane ak niekomu prezradí svoje tajomstvo. Prichádza na to, že nič nie je také ako sa zdalo a dostáva sa do víru udalostí, ktoré ju privedú až k agentovi CIA Michaelovi Vaughnovi. Tvorcom seriálu je J.J. Abrams, ktorý má na svedomí napríklad Lost. Už to je zárukou orginálneho príbehu a napätia. V hlavných úlohách uvidíte Jennifer Garnerovú, Rona Rifkina, Carla Lumblyho, Kevina Weismana, Victora Garbera, Michaela Vartana a ďalších. Ak chcete vedieť viac, tak máte dve možnosti:

1. využiť internet (netvárte sa, že neviete, čo myslím…)
2. počkať na reprízu prvej série (Alias opakujú stále dokola, takže by to nemal byť problém)

Nech už si vyberiete čokoľvek, tak určite nebudete ľutovať. Prípadné reklamácie píšte do komentárov.

Tí, ktorí máte AXN v Digi TV, premiéra 4.série seriálu Alias bude 8.októbra o 00:00. Bude sa vysielať stále v pondelok.Komentáre

 1. MartinDeBill | september 29., 2007 o 16:30 |

  nazvyme je s Y nie s I .. ehm ..

 2. Arax | september 29., 2007 o 16:34 |

  ehm… nie

 3. Coleo | september 29., 2007 o 18:34 |

  No, pri Alias ma chytá nostalgia iba keď vzpomínam na prvé dve sérky. Tretia bola celkom fajn ale to finále bolo celokm nuda.

  Štvorka bla už moc nuda aler záverečn=y cliff bol O.K.

  No a pri piatej sérke som vypol mozog a sledoval som. No finále bolo podraz jak hovado!!!!! (a to tak často nehovorím)

  Seriálu neupierm kvality ale občas mi to prišlo až trochu málo špionske a trochu veľa o Sloanovi a jeho závislosti na Rambaldim.

  Ale štvorka sa oplatí kuknúť lebo ma SKVELÚÚÚ znelku.

 4. hiro666 | október 3., 2007 o 10:29 |

  vcera som sa tesil na zaciatok 4 serie a tak som zapol o 21:00 hod axn a namiesto aliasu isiel nie aky film, neviete kedy sa ma zacat skutocne 4 seria aliasu

 5. Shawn | október 3., 2007 o 14:25 |

  Hiro666: muselo ist… ale ak mas AXN na DIGI TV tak tam myslim zvykne sa program líšiť.

  http://www.axn.cz/Program/2007.10.02

 6. hiro666 | január 10., 2008 o 13:50 |

  nevie niekto ci pojde na AXN 5 seria Alias, hned po skonceni 4 serii

 7. Marietta | december 20., 2009 o 18:53 |

  Moji drahi,
  axn je o nicom – slubuju vela ale….
  1. maloco sa da u nich pozerat a to reklamuju axn player!!!!!!
  2. jedine co ma tu zaujalo.. jediny serial: krvne puta!!! prvy diel som nevidela…tak som ho na axn hladala a chcela vidiet!!!! hm…nic!!!! a ani ziadne info o dalsej serii,ci vobec bude..kedy…NIC!!!

  a potom staci pozriet si program napr. : dnes:
  http://tv-program.sk/
  same stare shity! preto Vam hovorim!!!! zahodene peniaze a cas tieto kanale!!!!!!

 8. Shawn | december 20., 2009 o 19:13 |

  Marietta:
  1. Na AXN Playeri sú dostupné iba tie seriály, ktoré dovolil šíriť na webe ich distribútor…
  2. Krvavé putá majú iba jednu sériu, AXN teda nemôže vysielať viac…
  3. Dnes je sobota a k tomu december, kedy ani ostatné stanice nevysielajú premiéry…

Napíšte svoj názor