SERIÁLY.kinema.SK

Jeseň s AXN nám spestrí ďalší americký seriál, tentoraz to bude The Dresden Files. Premiéra je naplánovaná na 2. septembra o 20:00 a bude niesť skrátený názov Dresden. Námetu z kníh Jima Butchera sa chopila káblová televízia SciFi Channel a natočila jednu sériu s 12 epizódami. Divácka odozva však nebola taká, akú stanica očakávala a tak sa druhej série nedočkáme. Napriek tomu tento počin stojí za pozornosť.

dresdenaxn.jpg

Hlavnou postavou je Harry Dresden. Jeho matka zomrela keď bol ešte malý. Preto vyrastal s otcom, ktorý sa živil ako divadelný kúzelník. Keď sa u neho začali prejavovať schopnosti, ktoré zdedil po mame, stretol sa so svojim strýkom Justinom Morningwayom, dozorcom pre Najvyššiu radu. To navždy zmenilo jeho život…

Pokračovanie obsahuje spoilery! Klikáš ďalej iba na vlastnú zodpovednosť!

Začiatok seriálu nás prenesie do súčasnosti, Harry je dospelý. Vlastní obchod s magickými potrebami. Jeho spolubývajúcim je už niekoľko storočí starý duch Bob, žijúci v lebke. Pracuje ako čarodejník/súkromný detektív. „Nachádzam stratené. Vyšetrujem paranormálne. Konzultujem a radím za rozumné ceny. ŽIADNE nápoje lásky, bezodné peňaženky a iné srandy!“ Jedného dňa mu 10-ročný Scott Sharp ponúkne $5,000, aby ho ochránil pred démonmi. Zo začiatku to Harry ignoruje, postupne však zisťuje, že malého Scotta a jeho mamu prenasleduje Skinwalker. Kontaktuje svoj zdroj v Najvyššej rade, Melissu a zistí, že malý Scott je adoptovaný. Všetko postupne začína do seba zapadať.

Viac už neprezradím. The Dresden Files vám ponúka možnosť nazrieť do sveta mágie a démonov. Dúfam, že vás to upútalo a premiéru na AXN si nenecháte ujsť.

Herecké obsadenie:

Harry Dresden (Paul Blackthorne)
Lt. Connie Murphy (Valerie Cruz)
Bob /Hrothbert z Bainbridge/ (Terrence Mann)
Warden Donald Morgan (Conrad Coates)
Justin Morningway (Daniel Kash)
Bianca (Joanne Kelly)
Ancient Mai (Jane McLean/Elizabeth Thai)Napíšte svoj názor