SERIÁLY.kinema.SK

Tri vplyvné newyorčanky, čo sa snažia „ovládnuť“ svet. Nebolo to tu už niekedy?
Wendy Healy, Victory Ford, Nico Reilly – riaditeľka filmového štúdia, módna návrhárka a nakoniec šéfredaktorka časopisu. Všetky tri patria na list najvplyvnejších žien v New Yorku, no ako sa zdá ani to im nestačí.

lipj1.jpg

Wendy je nielen ženou s vysokým postavením, ale aj starostlivou manželkou s tromi deťmi. Aj keď sa snaží držať oboje v harmónii, akosi sa jej to nedarí, pretože ako sa zdá, jej manželovi prekáža, že ona živí celú rodinu. Keď jej potom povie, že sa chce rozviesť, Wendy zistí, že by predsa len mala tráviť viac času s rodinou. To však jej manžela neobmäkčí a trvá na svojom rozhodnutí. A ešte k tomu má na krku aj nechápavého režiséra, ktorého ako sa zdá nie je možné vyhodiť jej jemným spôsobom. Nico si naopak myslí, že žije v pokojnom manželstve. Charlesovi zjavne neprekáža, že sa snaží krvopotne získať čo najvyššie miesto a splniť si tak svoje ciele, nech to stojí, čo to stojí. Keď však uvidí, že jej manžel si ju už absolútne nevšíma, a že o ňu prejavujú záujem iní muži, snaží sa opäť objaviť tú správnu iskru života, ktorá jej chýba. Keď sa neskôr vyspí s mužom, ktorého stretla na firemnej párty, doľahnú na ňu výčitky svedomia, no už je príliš neskoro na to, aby to napravila. Zachováva si však aj naďalej chladnú hlavu (aj keď sa jej Wendy zdôverí so svojimi problémami).

lipj2.jpg

Victoria sa našťastie nemusí trápiť rodinnými záležitosťami, pretože je slobodná. Keď jej módna prehliadka nedopadne dobre, nervovo sa zrúti, no podarí sa jej postaviť späť na nohy. Hlavne vďaka svojim dvom priateľkám a pevnej vôli bojovať ďalej. Jej cestu však skríži očarujúci miliardár, ktorý jej prekvapujúco pomáha dostať sa z krízy, do ktorej sa dostáva.

lipj3.jpg

Musím povedať, že tento seriál ma vážne očaril. Nevidela som veľa častí seriálu Sex v meste, ale myslím si, že jeho fanúšikov by určite zaujal. Záleží to aj od vkusu. Takže, ak máte chuť na trochu ženskej akcie, určite si ho nenechajte ujsť. Je škoda, že začína až na nový rok. Udeľujem mu teda 9/10.Napíšte svoj názor