SERIÁLY.kinema.SK

Seriál sa sústreďuje na vysokoškolský život. Americké univerzity majú jednu zvláštnosť – bratstvá a spolky. Čo to je? Týmto spolkom sa v americkej spoločnosti dostáva veľa pozornosti a úcty. Spolky sú staré, takmer každý vplyvný muž alebo žena boli členom spolku na vysokej škole. Členkou dievčenského spolku Zeta Beta je aj Casey, ktorá dostane od prezidentky spolku neľahkú úlohu – má pre ich spolok získať dcéru senátora, Rebeccu Logan, ktorá na školu práve nastúpila. Pre Casey je tá úloha o to dôležitejšia, že prezidentka jej ponúkla svoje miesto, keď zo školy odíde. Vrásky na čele jej však robí brat, Rusty, večný outsider. Casey jeho existenciu celý čas popierala a tak sa to snažila robiť aj teraz, keď nastúpil na univerzitu.

gr3.jpg

Rusty si uvedomuje, že život ousidera, aký viedol doteraz ho nebaví – hlavne po stretnutí s jeho nábožensky založeným spolubývajúcim – a zverí sa sestre so svojím plánom vstúpiť do nejakého bratstva. Casey je z toho vykoľajená a rovno Rustymu povie, že jeho šance sú nulové. Rusty sa však nezdáva a pôjde na náberové večierky. Hneď zistí, že nezapadá – všetci chlapci, ktorý sa uchádzali o členstvo boli obľúbení, pekní a vynikali v športoch. Vo väčšine bratstiev ho vysmejú, až kým príde do bratstva, ktorému predsedá priateľ jeho sestry. Ten ho chce zosmiešniť, no Rusty preukáže svoj intelekt a dostane sa Evanovi do priazne. Ten mu ihneď ponúkne členstvo v spolku. Tak ako existujú spolky pre obľúbených, existujú aj spolky… menej atraktívne.

Bratstvo
Kappa Tau každý považuje za nadmieru čudácke, no Rusty sa presvedčí, že je to len maska, aby sa vyhli tým všeobecne obľubeným. Predsedovi, ktorý je bývalým priateľom Casey, sa Rusty ihneď zapáči a ponúkne mu členstvo. No Rusty je celý preč z toho, že ho o členstvo požiadal tak vážený a starý spolok a Cappieho viac-menej odmietne. V ten večer vyberie za Evanom, aby mu povedal, že by sa rád stal členom ich spolku, ale Evana nájde vo veľmi intímnej situácii s Rebeccou Loganovou. Neskôr ho Evan vyhľadá, aby mu povedal, že ako bratia teraz musia držať slovo a že Casey nemá o jeho „chybe“ povedať. Rustyho však hryzie svedomie a Casey to povie. Ju to zlomí a tak sa vyberie do baru, kde stretne Cappieho. Dajú sa do reči a odrazu skončia spolu v posteli.

gr1.jpg

Casey je z Evanovej nevery zlomená, čo si všimne predsedníčka jej spolku. Casey jej povie čo sa stalo a takisto sa rozhodne, že sa s Evanom rozíde. A tu zistíme, že spolok Zeta Beta nie je ani náhodou taký nevinný a sladký ako sa mohlo zdať. Predsedníčka Casey povie, že ona s Evanom sú najsladšou dvojicou na škole a že ich rozchod by mohol všetko úsilie, ktoré vyvýja v mimoškolských aktivitách, zničiť. Načrtne jej, že Evan má v jej sľubnom povýšení na predsedníčku takisto prsty, a preto by pre ňu bolo najlepšie, keby na všetko zabudla.

Rusty Evanovi povie, že o jeho nevere Casey už vie. Odrazu sa Evan k Rustymu už tak pekne nespráva a pobijú sa v bare. Rustyho zatknú a do väzenia ho príde vyzdvihnúť jeho sestra. Povie , že len ochraňoval jej česť. Casey je najprv nahnevaná, no potom sa s Rustym udobrí a poďakuje mu. Ale hneď ho upozorní, že s Evanom ostane i naďalej, pre dôvody, ktoré on nemôže pochopiť. Keďže Rusty už nie je členom žiadneho spolku, vyhľadá Cappieho, aby mu povedal, že berie členstvo v Kappe Tau. Cappie sa najprv netvári nadšene, pretože Rusty zmeškal uzávierku, ale keď sa dozvie, že Rusty zmeškal pre bitku v bare s Evanom, s nadšením ho prijme.

gr2.jpg

Americká večná a sľubná téma – ako sa outsider zapojí do spoločnosti obľúbených. Navyše, tvorcovia nám odhaľujú intrigy, ktoré sa skrývajú za nevinnou maskou bratstiev a spolkov. Myslím, že ľudia, ktorý majú záľubu v teenagerkých seriáloch/filmoch si určite obľúbia aj tento. Moje hodnotenie je 8/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. MartinDeBill | august 16., 2007 o 17:58 |

  môže to byť zaujímavé .. nevysiela to v USA nahodou televízna stanica ABC Family?? alebo sa mi to iba zdá?

 2. Shawn | august 16., 2007 o 18:03 |

  Martin: Ano, ABC family. Inak ešte dnes budú o tomto seriáli zaujimavé novinky na stranke!

 3. Coleo | august 18., 2007 o 13:30 |

  No skukol som a dosť ma to sklamalo.Možno že nejsom moc na teenagerske seriály (asi iba O.C.). ďalej budem kukať asi len lebo tam bude Charisma (Carpenter ;-)).

 4. MartinDeBill | jún 15., 2008 o 08:55 |

  neviete kde by som nasiel torrent k 1. epke??

 5. Shawn | jún 15., 2008 o 09:03 |

  Vyber si:
  http://www.torrentz.com/e3f7dfacbfa963894409d23b94ec2a52aeb0176f

 6. MartinDeBill | máj 11., 2009 o 15:44 |

  okej … torrenty su na figu .. uprednostnujem skorej rapid alebo iny ten debil na stahovanie ..

  neviete kde by sa to dalo stahnut aj ostatne casti?

Napíšte svoj názor