SERIÁLY.kinema.SK

Väčšina z Vás určite pozná klasický apokalyptický film s Arnoldom Schwarzeneggerom (kto ho nevidel, tak asi nemá televízor, pretože to dávajú stále dokola). Bolo len otázkou času kedy sa tohto námetu chytí aj seriálový priemysel a bude sa z neho snažiť vytriasť nejaké tie drobné. Nuž stalo sa. Na svete je voľné seriálové spracovanie, ktoré si berie na paškál udalosti odohrávajúce sa po druhom filme. John Connor (Thomas Dekker) a jeho matka Sarah (Lena Headey) sú na úteku, nikde sa nemôžu zdržať viac ako pár mesiacov, menia mená a vyhýbajú sa technike, ktorá by ich mohla prezradiť.

t1.jpg

Príbeh začína nočnou morou. Sarah máva zlé sny od prvého stretnutia s Terminátorom. Ani prebudenie však pre Sarah nie je útechou. Uvedomí si, že zostali na jednom mieste pridlho a je čas ísť ďalej. Zobudí syna a oznámi mu, že po raňajkách odchádzajú. „Doma“ za sebou nechá len prekvapeného snúbenca a to, čo sa im nevošlo do batohu. Útočisko nájdu v Novom Mexiku. John tam nastúpi do miestnej školy a jeho matka začne pracovať v bistre. Problémy na seba však nenechajú dlho čakať. Snúbenec zalarmuje políciu a tá odovzdá prípad agentovi FBI, ktorý Sarah a Johna prenasleduje celé roky. FBI pritiahne pozornosť Terminátora a minulosť sa začína opakovať. Streľba, útek, prenasledovanie… Tentokrát však na strane Connorovcov stojí Cameron (Summer Glau), ktorá je poslom z budúcnosti a má chrániť budúceho vodcu rebelov.

t2.jpg

Celá zápletka sa veľmi podobá obsahu 2. a 3. filmu, ale neprináša v podstate nič nové. Zatiaľ to bol iba pilotný diel a už to vyzerá, že v ďalších dieloch nebudú mať čo ponúknuť. Ale možno nás príjemne prekvapia. Veď uvidíme… Atmosféru trochu ozvláštnila Summer Glau aj keď proti Kristanne Loken (T-X v 3. filme) nemá šancu (osobný názor, prosím nekameňovať). Najväčšie plus zo všetkých je rozhodne absencia už spomínaného Arnieho. Časy jeho slávy sú už dávno preč, treba mu dať pokoj a nechať ho šéfovať Californii. Druhým mínusom sú tak trochu odfláknuté trikové zábery. V skoro hodinovej show je ich desivo málo, nejaká tá streľba na začiatku, výbuch v polovici a čudné počítačové animácie predstavujúce systémy terminátorov. Celý diel zachráni záverečná scéna v trezore a následné zábery na diaľnici. Inak prakticky nič. Neviem ako na to pozerajú ostatní, ale podľa mňa sa slová Terminátor a apokalypsa viažu s úplnými efektovými orgiami.

t3.jpg

Celkový dojem bol napriek niektorým spomenutým výhradám dobrý. Ak nezavrhujete sci-fi a akčné seriály z princípu, tak si určite nájdite čas a pozrite si aspoň Pilot. Ak vás z toho bude bolieť hlava tak ruky preč, ale inak to je rozhodne projekt, ktorý si zaslúži pozornosť. Moje hodnotenie je na 7,5/10.

Odvysielanie je naplánované na prvý kvartál roku 2008. Zatiaľ si teda vychutnajte Pre-Air a zvážte pre a proti.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Roman-tik | júl 24., 2007 o 22:15 |

  Nejak nerozumiem, vsak unaired su casti, ktore nikdy neboli odvysielane, resp. boli zrusene, ale teraz to zrejme frci po sieti, alebo ako bonusy na DVD ?? lebo inak nechapem ako sa da dostat k takymto dielom…. ani drive este stale nie je na verejnosti :-)

 2. Arax | júl 24., 2007 o 22:20 |

  v tomto pripade unaired znamena, ze je ukazkovy, pre stanice, aby si mohli vybrat co budu vysielat… na jar 2008 vyjde orginal 1×01, ktory sa mu bude dost podobat (mozno bude aj rovnaky)

 3. Coleo | júl 25., 2007 o 01:45 |

  Pre mna skôr 8/10. Nebolo to nič úžasné ale bude to iste pozeratelné a svieže + Summer Glau IS BEST! ;-)

 4. Arax | júl 25., 2007 o 16:30 |

  Summer Glau bola skvela hlavne vo FireFly, kto nevidel, tak to musi rozhodne napravit ;)

 5. Coleo | júl 25., 2007 o 16:43 |

  jj RIVER bola môj obľúbenec hlavne v Serenity.

 6. r3plicator | júl 25., 2007 o 18:19 |

  Summer Glau rulovala už vo Firefly.. po Serenity mi dosť chýbala, som rád, že sa tu objavila :)

 7. WillCorn | február 15., 2008 o 20:20 |

  Pilot

  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E01.part1.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E01.part2.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E01.part3.rar
  Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E01.part4.rar

 8. MartinDeBill | jún 1., 2008 o 22:17 |

  no .. zatial som pozrel len pilot a nejako extra ma to nenadchlo .. dufam ze dalsich 8 casti bude lepsich :-)

Napíšte svoj názor